1 of 1 images
Master Lock 4 Pin Tumbler Padlockw/yellow 470-3YLW, Unit PK
Tap Tap to Zoom
Product Discontinued by Manufacturer
Master Lock 4 Pin Tumbler Padlockw/yellow 470-3YLW has been discontinued by Master Lock and is no longer available. Our product experts have helped us select these available replacements below.You can also explore other items in the Security Products yourself to try and find the perfect replacement for you!
Product Info for Master Lock 4 Pin Tumbler Padlockw/yellow 470-3YLW
Master Lock 4 Pin Tumbler Padlockw/yellow 470-3YLW is part of our larger selection of Master Lock Security Products. Remember to take a look at the entire range of Security Products from Master Lock which we present at everyday low prices. Browse our full product choice for the equipment and merchandise you need to tackle the task at hand.
Specifications for Master Lock 4 Pin Tumbler Padlockw/yellow 470-3YLW:
| Catalog number: | 300073-128 |
| Type: | |
| No. of Pins: | 4 |
| Weight: | 0.33 lb |
| Color: | Yellow |
| Body Width: | 1 9/16 in |
| Shackle Material: | Steel |
| Shackle Inner Width: | 5/8 in |
| Combination/Keying: | Keyed Different |
| Shackle Length: | 3/4 in |
| Supplier No.: | 470-3YLW |
| Body Material: | Laminated Steel |
| Shackle Diameter: | 9/32 in |
Package Contents:
- Master Lock 4 Pin Tumbler Padlockw/yellow 470-3YLW / 300073-128