1 of 1 images
Master Lock 4 Pin Tumbler Padlockkeyed Dif 470-3DLH, Unit PK
Tap Tap to Zoom
Product Discontinued by Manufacturer
Master Lock 4 Pin Tumbler Padlockkeyed Dif 470-3DLH has been discontinued by Master Lock and is no longer available. Our product experts have helped us select these available replacements below.You can also explore other items in the Security Products yourself to try and find the perfect replacement for you!
Product Info for Master Lock 4 Pin Tumbler Padlockkeyed Dif 470-3DLH
Master Lock 4 Pin Tumbler Padlockkeyed Dif 470-3DLH is part of our large collection of Master Lock Security Products. Make sure to look into the full selection of Security Products from Master Lock which we have at everyday low prices. Browse our full product selection for the gear and products you want to tackle the job at hand.
Specifications for Master Lock 4 Pin Tumbler Padlockkeyed Dif 470-3DLH:
| Catalog number: | 300073-118 |
| Type: | |
| No. of Pins: | 4 |
| Weight: | 0.24 lb |
| Body Width: | 1 9/16 in |
| Packing Type: | - |
| Shackle Material: | Hardened Steel |
| Shackle Inner Width: | 5/8 in |
| Combination/Keying: | Keyed Different |
| Shackle Length: | 2 in |
| Supplier No.: | 470-3DLH |
| Body Material: | Laminated Steel |
| Shackle Diameter: | 9/32 in |
Package Contents:
- Master Lock 4 Pin Tumbler Padlockkeyed Dif 470-3DLH / 300073-118