1 of 1 images
Master Lock 4 Pin Tumbler Padlock Keyd Dif 470-3LHYLWINK, Unit PK
Tap Tap to Zoom
Product Discontinued by Manufacturer
Master Lock 4 Pin Tumbler Padlock Keyd Dif 470-3LHYLWINK has been discontinued by Master Lock and is no longer available. Our product experts have helped us select these available replacements below.You can also explore other items in the Security Products yourself to try and find the perfect replacement for you!
Product Info for Master Lock 4 Pin Tumbler Padlock Keyd Dif 470-3LHYLWINK
Master Lock 4 Pin Tumbler Padlock Keyd Dif 470-3LHYLWINK belongs to our large collection of Master Lock Security Products. Make sure to look into the entire selection of Security Products from Master Lock which we have at everyday affordable prices. Browse our full product choice for the tools and merchandise you need to tackle the job at hand.
Specifications for Master Lock 4 Pin Tumbler Padlock Keyd Dif 470-3LHYLWINK:
| Catalog number: | 300081-476 |
| Type: | |
| No. of Pins: | 4 |
| Weight: | 1/2 lb |
| Color: | Yellow |
| Body Width: | 1 9/16 in |
| Shackle Material: | Steel |
| Shackle Inner Width: | 5/8 in |
| Combination/Keying: | Keyed Different |
| Shackle Length: | 2 in |
| Supplier No.: | 470-3LHYLWINK |
| Body Material: | Laminated Steel |
| Shackle Diameter: | 9/32 in |
Package Contents:
- Master Lock 4 Pin Tumbler Padlock Keyd Dif 470-3LHYLWINK / 300081-476