00:58
00:00
/
-00:33
1 of 1 videos
Magpul - DAKA Double Pistol Case
1 of 14 images
Mapgul Industries DAKA Double Pistol Case, Black, MAG1360-001
2 of 14 images
Mapgul Industries DAKA Double Pistol Case, FDE, MAG1360-245
3 of 14 images
Mapgul Industries DAKA Double Pistol Case, Black, MAG1360-001
4 of 14 images
Mapgul Industries DAKA Double Pistol Case, Black, MAG1360-001
5 of 14 images
Mapgul Industries DAKA Double Pistol Case, Black, MAG1360-001
6 of 14 images
Mapgul Industries DAKA Double Pistol Case, Black, MAG1360-001
7 of 14 images
Mapgul Industries DAKA Double Pistol Case, Black, MAG1360-001
8 of 14 images
Magpul Industries Daka Double Pistol Case, 14.5 x 11.8 x 2.4in, Black, MAG1360-001
9 of 14 images
Mapgul Industries DAKA Double Pistol Case, Black, MAG1360-001
10 of 14 images
Magpul Industries Daka Double Pistol Case, 14.5 x 11.8 x 2.4in, Flat Dark Earth, MAG1360-245
11 of 14 images
Mapgul Industries DAKA Double Pistol Case, FDE, MAG1360-245
12 of 14 images
Mapgul Industries DAKA Double Pistol Case, FDE, MAG1360-245
13 of 14 images
Mapgul Industries DAKA Double Pistol Case, FDE, MAG1360-245
14 of 14 images
Mapgul Industries DAKA Double Pistol Case, FDE, MAG1360-245
Tap Tap to Zoom
Product Videos
In Stock
2 Models AvailableColor
All
Search
List: $59.95Save $3.00
$56.95
SP Bucks$1.14
List: $59.95Save $3.00
$56.95
SP Bucks$1.14
Product Info for Magpul Industries Daka Double Pistol Case
Magpul Industries Daka Double Pistol Case belongs to our big selection of Magpul Industries Soft Gun Cases. Remember to browse the complete variety of Soft Gun Cases from Magpul Industries which we present at everyday discount prices. Browse our full product selection for the gear and products you need to tackle the task at hand.
Specifications for Magpul Industries Daka Double Pistol Case:
| Manufacturer: | Magpul Industries |
| Fabric/Material: | DAKA |
| Gun Type: | Pistol |
| Length: | 14.5 in |
| Width: | 2.4 in |
| Height: | 11.8 in |
| Fastener/Closure Type: | YKK Aquaguard Zipper |
| Lining: | EVA Foam |
| Water Resistance Level: | Water Resistant |
Features of Magpul Industries Daka Double Pistol Case
- Strong RF welded construction that creates permanent, impenetrable seals
- YKK AquaGuard water-repellant zipper with 550 cord heat shrink zipper pulls
- Protective EVA foam liner adds a layer of security and a barrier against damage
- Two pistol sleeves with retention band - 10 x 6.25in
- Single main panel pocket - 7.5 x 12in
- Eight magazine retention bands - 1.5in
- Zippered document pocket - 10 x 12.5in
Package Contents:
- Magpul Industries Daka Double Pistol Case