1 of 5 images
Luminox Pacific Diver Watch, Blue/white - XS3123
2 of 5 images
Luminox Pacific Diver Watch, Blue/white - XS3123
3 of 5 images
Luminox Pacific Diver Watch, Blue/White, XS3123
4 of 5 images
Luminox Pacific Diver Watch, Blue/white - XS3123
5 of 5 images
Luminox Pacific Diver Watch, Blue/white - XS3123
Tap Tap to Zoom
- Size:
- One Size
- Dial Color:
- Blue
- Band/Strap Color:
- Steel
- Case Color:
- White
- Color:
- Blue/White
- Case Material:
- 316L Surgical-Quality Stainless Steel
- Case Diameter:
- 44 mm
- Band/Strap Material:
- Rubber
- Wrist Band Type:
- Strap
Code: LMX-WT-312PDW-XS3123
MPN: XS.3123
UPC: 746469312116
List: $895.00Save 21%
$709.99
SP Bucks$14.20
Prices and availability subject to change.
Product Info for Luminox Pacific Diver Unisex Watch
Luminox Pacific Diver Unisex Watch is part of our massive selection of Luminox Accessories. Don't forget to explore the entire collection of Watches from Luminox which we offer at everyday affordable prices. Browse our full product choice for the equipment and products you want to tackle the job at hand.
Specifications for Luminox Pacific Diver Unisex Watch:
| Manufacturer: | Luminox |
| Size: | One Size |
| Application: | Casual, Everyday, Work, Outdoor, All Round |
| Gender: | Unisex |
| Dial Color: | Blue |
| Band/Strap Color: | Steel |
| Case Color: | White |
| Color: | Blue/White |
| Fabric/Material: | Rubber, Stainless Steel |
| Case Material: | 316L Surgical-Quality Stainless Steel |
| Case Diameter: | 44 mm |
| Band/Strap Material: | Rubber |
| Wrist Band Type: | Strap |
| Movement: | Swiss Quartz |
| Water Resistant Mark: | 200 m |
| Weight: | 175 g |
| Seasonal/Temperature Use: | All Seasons |
| Fit: | Regular |
| Activity/Occasion: | Outdoor, Hike, Travel, Work, Sports, Casual |
| Quantity: | 1 |
| Age Group: | Adults |
| Style: | Original |
Package Contents:
- Luminox Pacific Diver Unisex Watch