1 of 6 images
Leofoto SK-324CX Outdoors Tripod w/ Integrated Knob-Control Ballhead, Black, SK-324CX
2 of 6 images
Leofoto SK-324CX Outdoors Tripod w/ Integrated Knob-Control Ballhead, Black, SK-324CX
3 of 6 images
Leofoto SK-324CX Outdoors Tripod w/ Integrated Knob-Control Ballhead, Black, SK-324CX
4 of 6 images
Leofoto SK-324CX Outdoors Tripod w/ Integrated Knob-Control Ballhead, Black, SK-324CX
5 of 6 images
Leofoto SK-324CX Outdoors Tripod w/ Integrated Knob-Control Ballhead, Black, SK-324CX
6 of 6 images
Leofoto SK-324CX Outdoors Tripod w/ Integrated Knob-Control Ballhead, Black, SK-324CX
Tap Tap to Zoom
Earn Bonus Bucks
21% Bonus Bucks
Get even more Shoptics Bucks with the purchase of select models to use on future purchases! You will find the amount you'll earn near eligible models.
- Color:
- Black
- Tripod & Bipod Material:
- Aluminum
- Tripod Head Type:
- Ball
- Tripod Closed Length:
- 22.95 in
- Height Range:
- 6.18 - 58.94 in, 157 - 1497 mm
- Max Weight Capacity:
- 25 kg, 55.12 lbs
Code: 63P-TR-UNVD-SK-324CX
MPN: SK-324CX
UPC: 6940828312425
21% Bonus Bucks
$499.00
SP Bucks$104.79
Product Info for Leofoto SK-324CX Outdoors Tripod w/ Integrated Knob-Control Ballhead
Leofoto SK-324CX Outdoors Tripod w/ Integrated Knob-Control Ballhead belongs to our big collection of Leofoto Camera Accessories. Remember to take a look at the entire variety of Tripods from Leofoto that we offer at everyday low prices. Browse our full product selection for the equipment and merchandise you want to tackle the task at hand.
Specifications for Leofoto SK-324CX Outdoors Tripod w/ Integrated Knob-Control Ballhead:
| Manufacturer: | Leofoto |
| Color: | Black |
| Tripod & Bipod Material: | Aluminum |
| Tripod Head Type: | Ball |
| Tripod Closed Length: | 22.95 in |
| Height Range: | 157 - 1497 mm, 6.18 - 58.94 in |
| Weight: | 1.74 kg, 3.84 lb |
| Max Weight Capacity: | 55.12 lbs, 25 kg |
| Fabric/Material: | Aluminum |
Features of Leofoto SK-324CX Outdoors Tripod w/ Integrated Knob-Control Ballhead
- 10-Layer Carbon Fiber
Package Contents:
- Leofoto SK-324CX Outdoors Tripod w/ Integrated Knob-Control Ballhead