1 of 3 images
Krimson Klover Emma Dress - Women's, Small, Forest, S23127-307-S
2 of 3 images
Krimson Klover Emma Dress - Women's, Small, Forest, S23127-307-S
3 of 3 images
Krimson Klover Emma Dress - Women's, Small, Forest, S23127-307-S
Tap Tap to Zoom
We've got an AWESOME deal for you!
Blazin' Deal
Prices have been cut drastically on this product as part of a special offer. These prices are so low that there's no double-dipping with coupons or any additional discounts, but you'll still get the best deal out there. This offer won't last long, so don't miss out!
- Womens Waist Size:
- 27.25-28.25 in
- Women's Clothing Size:
- Small
- Color:
- Forest
Code: 5HC-AWD-EMMD-S23127-307-S
MPN: S23127-307-S
UPC: 717995827535
Blazin' DealFinal Sale
List: $99.00Save 70%
$29.70
Product Info for Krimson Klover Emma Dresses - Women's
Krimson Klover Emma Dresses - Women's belongs to our big collection of Krimson Klover Clothing. Don't forget to check out the full variety of Women's Apparel from Krimson Klover which we feature at everyday low prices. Browse our full product selection for the equipment and merchandise you need to tackle the job at hand.
Specifications for Krimson Klover Emma Dresses - Women's:
| Manufacturer: | Krimson Klover |
| Womens Waist Size: | 27.25-28.25 in |
| Women's Clothing Size: | Small |
| Sleeve Length: | Short |
| Center Back Length: | 34.5 in |
| Apparel Fit: | Regular |
| Age Group: | Adults |
| Application: | Everyday, Casual, Outdoor |
| Gender: | Female |
| Color: | Forest |
| Fabric/Material: | Recycled Polyester/Spandex |
| Pockets: | Side Seam |
| Weight: | 1 oz |
| Sleeve Type: | Short Sleeve |
| Length, Alpha: | Regular |
| Fire Resistant: | No |
Features of Krimson Klover Emma Dresses - Women's
- Square neckline dress
- Built-in bra
- Side seam pockets
Package Contents:
- Krimson Klover Emma Dresses - Women's