1 of 2 images
Konus Kaewa-20 Waterproof Backpack w/ 20 Liter Capacity, Gray 0021 KAEWA-20
2 of 2 images
Konus Kaewa-20 Waterproof Backpack w/ 20 Liter Capacity, Gray 0021 KAEWA-20
Tap Tap to Zoom
- Maximum Loading Weight:
- 25 lb
- Pack Volume:
- 20 liters
- Color:
- Gray
- Additional Features:
- Internal compartment, watertight external zippers
Code: KO-BP0-K20BPACK-21
MPN: 21
UPC: 698156000212
List: $99.99Save $6.00
$93.99
SP Bucks$1.88
Product Info for Konus Kaewa-20 Waterproof Backpack
Konus Kaewa-20 Waterproof Backpack belongs to our large selection of Konus Backpacks. You should check out the complete variety of Backpacks from Konus that we provide at everyday discount prices. Browse our full product selection for the tools and merchandise you need to tackle the task at hand.
Specifications for Konus Kaewa-20 Waterproof Backpack:
| Manufacturer: | Konus |
| Gender: | Unisex |
| Maximum Loading Weight: | 25 lb |
| Weight: | 26 oz |
| Pack Volume: | 20 liters |
| Color: | Gray |
| Fabric/Material: | 100% Polyester TPU |
| Pack Loading: | Top |
| Additional Features: | Internal compartment, watertight external zippers |
| Internal Dimensions: | 17.5 x 10 x 10 in |
| External Dimensions: | 18 x 10.5 x 10.5 in |
| Width: | 10.5 in |
| Height: | 18 in |
Package Contents:
- Konus Kaewa-20 Waterproof Backpack