1 of 2 images
Konus 20-60x100mm Zoom Spotting Scope, Green, 7127
2 of 2 images
Konus 20-60x100mm Zoom Spotting Scope, Green, 7127
Tap Tap to Zoom
- Color:
- Green
- Objective Lens Diameter:
- 100 mm
- Scope Body Type:
- Angled
- Length:
- 19.6 in
- Weight:
- 74 oz
- Condition:
- New
- Included Accessories:
- Smartphone adapter, camera adapter, carrying case
Code: KO-SS-SSZM-7127
MPN: 7127
UPC: 698156071274
List: $529.99Save 14%
$455.99
SP Bucks$9.12
Product Info for Konus Konuspot-100 20-60x100mm Spotting Scope
Konus Konuspot-100 20-60x100mm Spotting Scope belongs to our larger variety of Konus Optics. Make sure to look at entire line of Optics from Konus which we present at everyday affordable prices. Browse our full product choice for the gear and merchandise you want to tackle the job at hand.
Specifications for Konus Konuspot-100 20-60x100mm Spotting Scope:
| Manufacturer: | Konus |
| Color: | Green |
| Magnification: | 20 - 60 x |
| Objective Lens Diameter: | 100 mm |
| Scope Body Type: | Angled |
| Length: | 19.6 in |
| Weight: | 74 oz |
| Condition: | New |
| Included Accessories: | Smartphone adapter, camera adapter, carrying case |
| Diameter: | 100 mm |
| Magnification Type: | Variable |
Features of Konus 20-60x100 Zoom Spotting Scope:
- Oversized objective lenses
- Zoom eyepieces
- Multi-coated optics
- Tripod Not Included
- Camera Adapter Included
- Smartphone Adapter Included
- Protective Professional Case
- Multi-Coated Optics
Package Contents:
- Konus 20-60x100 Zoom Spotting Scope
- Camera adapter
- Smartphone adapter
- Protective professional case