1 of 5 images
KITANICA Ditty Bag, Set of 3, Black, One Size, 114-0001
2 of 5 images
KITANICA Ditty Bag, Set of 3, Black, One Size, 114-0001
3 of 5 images
KITANICA Ditty Bag, Set of 3, Black, One Size, 114-0001
4 of 5 images
KITANICA Ditty Bag, Set of 3, Black, One Size, 114-0001
5 of 5 images
KITANICA Ditty Bag, Set of 3, Black, One Size, 114-0001
Tap Tap to Zoom
Earn Bonus Bucks
18% Bonus Bucks
Get even more Shoptics Bucks with the purchase of select models to use on future purchases! You will find the amount you'll earn near eligible models.
- Color:
- Black
- Length:
- 8 in, 9 in, 10 in
- Width:
- 2 in, 4 in, 5.5 in
- Depth/Thickness:
- 2.5 in, 3 in, 4 in
- Pack Application:
- Casual, Everyday Carry, Outdoor, Travel
- Size:
- One Size
- Pack Size:
- One Size
- Gender:
- Unisex
Code: 4N2-BG-DBS3-114-0001
MPN: 114-0001
UPC: 840242906223
18% Bonus Bucks
List: $74.95Save 21%
$59.00
SP Bucks$10.62
Product Info for KITANICA Ditty Bags, Set of 3
KITANICA Ditty Bags, Set of 3 belongs to our larger variety of KITANICA Bags, Boxes, & Storage. Make sure to look at complete range of Bags, Boxes, & Storage from KITANICA that we provide at everyday discounted prices. Browse our full product selection for the equipment and products you need to tackle the job at hand.
Specifications for KITANICA Ditty Bags, Set of 3:
| Manufacturer: | KITANICA |
| Color: | Black |
| Fabric/Material: | 1000D Cordura, 200D Cordura |
| Length: | 8 in, 9 in, 10 in |
| Width: | 4 in, 5.5 in, 2 in |
| Depth/Thickness: | 4 in, 3 in, 2.5 in |
| Weight: | 1.5 lb |
| Pack Application: | Everyday Carry, Casual, Travel, Outdoor |
| Size: | One Size |
| Pack Size: | One Size |
| Gender: | Unisex |
| Fastener/Closure Type: | Slip On, Zipper |
| Quantity: | Set of 3 |
| Age Group: | Adults |
Package Contents:
- KITANICA Ditty Bags, Set of 3