1 of 1 images
Kershaw Nylon Bag - Z997
Tap Tap to Zoom
- Color:
- Black
- Fabric/Material:
- Nylon
- Width:
- 7.5 in
- Length:
- 13 in
- Weight:
- 12 oz
Code: 1BE-KC-KK-Z997-Z997
MPN: Z997
UPC: 087171045634
List: $47.99Save $4.00
$43.99
SP Bucks$0.88
Product Info for Kershaw Knife Storage Bag
Kershaw Knife Storage Bag is part of our big selection of . Be sure to explore the full range of from Kershaw that we feature at everyday low prices. Browse our full product selection for the tools and merchandise you want to tackle the job at hand.
Specifications for Kershaw Knife Storage Bag:
| Manufacturer: | Kershaw |
| Color: | Black |
| Fabric/Material: | Nylon |
| Width: | 7.5 in |
| Length: | 13 in |
| Weight: | 12 oz |
| Pack Application: | Knife Storage |
| Fastener/Closure Type: | Zipper |
| Gender: | Unisex |
Features of Kershaw Knife Storage Bag
- The right way to care for and carry your Kershaw collection
- 13 x 7.5 inches when closed, carries easily
- Accommodates up to 18 folding knives
- Includes 8-pocket removable center section; add it as you expand your collection
- Made of durable nylon siding with nylon straps; heavy-duty stitching, zipper closing
Package Contents:
- Kershaw Knife Storage Bag