1 of 5 images
Kelty Wireless 8 Footprint, Peat, 46822726
2 of 5 images
Kelty Wireless 8 Footprint, Peat, 46822726
3 of 5 images
Kelty Wireless 8 Footprint, Peat, 46822726
4 of 5 images
Kelty Wireless 8 Footprint, Peat, 46822726
5 of 5 images
Kelty Wireless 8 Footprint, Peat, 46822726
Tap Tap to Zoom
Earn Bonus Bucks
12% Bonus Bucks
Get even more Shoptics Bucks with the purchase of select models to use on future purchases! You will find the amount you'll earn near eligible models.
- Width:
- 9 in
- Color:
- Peat
- Tent Accessory Type:
- Footprints
- Internal Length:
- 150 in
- Internal Width:
- 104 in
Code: X18-TFP-KT02CC-46822726
MPN: 46822726
UPC: 727880003272
12% Bonus Bucks
$49.95
SP Bucks$5.99
Product Info for Kelty Wireless 8 Footprint
Kelty Wireless 8 Footprint is part of our large variety of Kelty Camping Gear. Make sure you take a look at the full variety of Camping Gear from Kelty that we feature at everyday discount prices. Browse our full product choice for the gear and products you need to tackle the job at hand.
Specifications for Kelty Wireless 8 Footprint:
| Manufacturer: | Kelty |
| Width: | 9 in |
| Color: | Peat |
| Fabric/Material: | Polyester |
| Tent Accessory Type: | Footprints |
| Internal Length: | 150 in |
| Internal Width: | 104 in |
| Seasonal/Temperature Use: | All Seasons |
| Application: | Camping |
| Weight: | 1.75 lb |
| Height: | 11.5 in |
| Depth/Thickness: | 1.5 in |
Package Contents:
- Kelty Wireless 8 Footprint