1 of 8 images
Kelly Kettle Mug Sets, 50117
2 of 8 images
Kelly Kettle Mug Sets, 50117
3 of 8 images
Kelly Kettle Mug Sets, 50117
4 of 8 images
Kelly Kettle Mug Sets, 50117
5 of 8 images
Kelly Kettle Mug Sets, 50117
6 of 8 images
Kelly Kettle Mug Sets, 50117
7 of 8 images
Kelly Kettle Mug Sets, 50117
8 of 8 images
Kelly Kettle Mug Sets, 50117
Tap Tap to Zoom
In Stock
2 Models AvailableCondition
All
Search
List: $21.99Save 27%
$15.99
SP Bucks$0.32
List: $21.99Save $2.00
$19.99
SP Bucks$0.40
Product Info for Kelly Kettle Mug Set
Kelly Kettle Mug Set is part of our massive selection of Kelly Kettle Office Products. Don't forget to browse the entire collection of Office Products from Kelly Kettle which we present at everyday low prices. Browse our full product choice for the gear and merchandise you want to tackle the task at hand.
Specifications for Kelly Kettle Mug Set:
| Manufacturer: | Kelly Kettle |
| Application: | Outdoor |
| Volume: | 12 - 17 oz |
| Color: | Stainless Steel |
| Height: | 2.75 in |
| Weight: | 0.3 lb |
| Capacity: | Small 12 oz / 350 ml Large 17 oz / 500 ml |
| Fabric/Material: | Stainless Steel |
Features of Kelly Kettle Mug Set
- Single walled Stainless Steel
- Compact: Cups have folding handles & pack inside each other.
- Versatile: Drink, Eat or Cook in these cups!
- Comfort: Silicone coated handles & CooLip feature to keep your lip safe from burning (2 pcs)
- Useful: Measurements on side of cups in fl.oz and ml.
- Polished internally for easy cleaning
- Dishwasher safe
- Packing with the larger 'Base Camp' & medium 'Scout' Models: Small cup packs inside large cup - and both pack inside the large Cook Pot, which packs inside the large Hobo & fire base of both models.
Package Contents:
- Kelly Kettle Mug Set