00:34
00:00
/
-00:33
1 of 1 videos
Hydro Flask All Around Tumblers
1 of 6 images
Hydro Flask 16 oz All Around Tumbler, White, 16 oz, T16CPB110
2 of 6 images
Hydro Flask 16 oz All Around Tumbler, Birch, 16 oz, T16CPB035
3 of 6 images
Hydro Flask 16 oz All Around Tumbler, White, 16 oz, T16CPB110
4 of 6 images
Hydro Flask 16 oz All Around Tumbler, White, 16 oz, T16CPB110
5 of 6 images
Hydro Flask 16 oz All Around Tumbler, Birch, 16 oz, T16CPB035
6 of 6 images
Hydro Flask 16 oz All Around Tumbler, Birch, 16 oz, T16CPB035
Tap Tap to Zoom
Product Videos
In Stock
2 Models AvailableColor
All
Search
List: $39.99Save 33%
$26.89
SP Bucks$0.54
List: $37.49Save $1.50
$35.99
SP Bucks$0.72
Product Info for Hydro Flask 16 Oz All Around Tumbler Press In Lid
Hydro Flask 16 Oz All Around Tumbler Press In Lid belongs to our big selection of . Remember to check out the entire selection of from Hydro Flask that we have at everyday discounted prices. Browse our full product selection for the tools and products you need to tackle the task at hand.
Specifications for Hydro Flask 16 Oz All Around Tumbler Press In Lid:
| Manufacturer: | Hydro Flask |
| Volume: | 16 oz |
| Fabric/Material: | 18/8 Stainless Steel |
| Height: | 5.75 in |
| Weight: | 8.8 oz |
| Age Group: | Adults |
| Container Volume: | 16 oz |
| Application: | Outdoor |
Features of Hydro Flask 16 Oz All Around Tumbler Press In Lid
- TempShield double-wall vacuum insulation protects temperature for hours
- Closeable Press-In Lid tames splashes, trap temps and is straw compatible
- Compatible with Medium Closeable Press-In Straw Lid and Medium Press-In Straw Lid
- Fits most cup holders
- Color Last powder coat is durable, sweat-free and colorful
- Made with 18/8 pro-grade stainless steel for durability, pure taste and no flavor transfer
- BPA-Free
- Dishwasher safe
- Not for use on a stove, in a microwave or freezer
Package Contents:
- Hydro Flask 16 Oz All Around Tumbler Press In Lid