1 of 5 images
High Speed Gear HSGI Basic Inner Belt, Black, Small, 31IBL0BK
2 of 5 images
High Speed Gear HSGI Basic Inner Gun Belt, Coyote Brown, 28-32'', 31IBL0CB
3 of 5 images
High Speed Gear HSGI Basic Inner Belt, Black, Coyote Brown
4 of 5 images
High Speed Gear HSGI Basic Inner Belt, Black, Small, 31IBL0BK
5 of 5 images
High Speed Gear HSGI Basic Inner Gun Belt, Black, 28-32'', 31IBL0BK
Tap Tap to Zoom
Show In Stock Only
9 Models AvailableColor
All
Size
All
Length
All
Search
$34.00
SP Bucks$0.68
$34.00
SP Bucks$0.68
$34.00
SP Bucks$0.68
$34.00
SP Bucks$0.68
$34.00
SP Bucks$0.68
$34.00
SP Bucks$0.68
$34.00
SP Bucks$0.68
$37.00
SP Bucks$0.74
$37.00
SP Bucks$0.74
Product Info for High Speed Gear HSGI Basic Inner Gun Belt
High Speed Gear HSGI Basic Inner Gun Belt belongs to our massive selection of . You should look at full variety of from High Speed Gear which we present at everyday discount prices. Browse our full product selection for the tools and products you want to tackle the task at hand.
Specifications for High Speed Gear HSGI Basic Inner Gun Belt:
| Manufacturer: | High Speed Gear |
| Belt Width: | 2.25 in |
| Width: | 0.25 in |
| Belt Style: | Tactical Belt |
| Age Group: | Adults |
| General Application: | Tactical |
| Gender: | Unisex |
| Fastener/Closure Type: | Loop |
| Activity/Occasion: | Tactical Belt |
| Fabric/Material: | Heavy-Duty Nylon Laminate/Nylon Thread |
| Adjustability: | 4 inches, Yes |
| Accessory Attachment System: | Loop |
| Application: | Tactical |
| Country of Origin: | USA |
| Height: | 1.5 in |
Features of High Speed Gear HSGI Basic Inner Gun Belt
- Covered by HSGI's Lifetime Warranty.
Package Contents:
- High Speed Gear HSGI Basic Inner Gun Belt