1 of 1 images
Hazard 4 Div Rigid Divider Panel, Black, ACS-DPN-BLK
Tap Tap to Zoom
- Size:
- One Size
- Quantity:
- 1
- Color:
- Black
- Height:
- 15.8 in
- Length:
- 10.7 in, 275 mm
Code: 4HZ-BPA-DIVRIGID-ACS-DPN-BLK
MPN: ACS-DPN-BLK
UPC: 816211012004
List: $53.54Save 38%
$32.99
SP Bucks$0.66
Product Info for Hazard 4 Div Modular Molle/Loop Insert Panel
Hazard 4 Div Modular Molle/Loop Insert Panel is part of our large collection of Hazard 4 Backpacks. Make sure you have a look at the entire variety of Backpacks from Hazard 4 which we offer at everyday low prices. Browse our full product choice for the equipment and merchandise you need to tackle the task at hand.
Specifications for Hazard 4 Div Modular Molle/Loop Insert Panel:
| Manufacturer: | Hazard 4 |
| Size: | One Size |
| Weight: | 13.3 oz |
| Pack Application: | Tactical, Casual, Original, Performance |
| Quantity: | 1 |
| Color: | Black |
| Fabric/Material: | Microsuede |
| Dimensions: | 15.8 x 10.7 in |
| Height: | 15.8 in |
| Length: | 275 mm, 10.7 in |
| Gender: | Unisex |
| Seasonal/Temperature Use: | All Seasons |
| Application: | Duty, Work, Tactical, Around Town |
| Attachment Type: | MOLLE/PALS |
| Age Group: | Adults |
Features of Hazard 4 Div Modular Molle/Loop Insert Panel
- Comes complete with 2 metal carabiners
- One side MOLLE, other side Velcro panel
- Stiff construction for mounting heavy items
- Acts as a conventional separator
- Great for storing lots of modular patches
- MOLLE side has padded quilted finish
- Logo tags front and back
Package Contents:
- Hazard 4 Div Modular Molle/Loop Insert Panel