1 of 5 images
Flambeau 73in - 102in Bazuka Pro Extends Rod Tubes, 6095
2 of 5 images
Flambeau 73in - 102in Bazuka Pro Extends Rod Tubes, 6095
3 of 5 images
Flambeau Bazuka Pro Rod Case, 6995BA
4 of 5 images
Flambeau 73in - 102in Bazuka Pro Extends Rod Tubes, 6095
5 of 5 images
Flambeau 73in - 102in Bazuka Pro Extends Rod Tubes, 6095
Tap Tap to Zoom
- Color:
- Black
- Length:
- 73 in
- Height:
- 6 in
- Size:
- Small
Code: QJ-F25-BRO626-6995BA
MPN: 6995BA
UPC: 071617060954
List: $145.99
$145.00
SP Bucks$2.90
Product Info for Flambeau Pro Bazuka Rod Case
Flambeau Pro Bazuka Rod Case belongs to our massive variety of . You should definitely explore the entire range of from Flambeau which we provide at everyday discounted prices. Browse our full product choice for the gear and products you want to tackle the task at hand.
Specifications for Flambeau Pro Bazuka Rod Case:
| Manufacturer: | Flambeau |
| Color: | Black |
| Fabric/Material: | Plastic |
| Length: | 73 in |
| Height: | 6 in |
| Size: | Small |
| Line Weight: | 73 - 102 lbs |
| Pieces: | 1 |
Features of Flambeau Pro Bazuka Rod Case
- Holds 6+ oversized rods
- Perfect for saltwater rods and oversized guides
- Telescopes from 73" to 102"
- Padded at both ends
- Lockable and meets TSA air travel requirements
Package Contents:
- Flambeau Pro Bazuka Rod Case