1 of 3 images
Flambeau Bazuka Rod Case, 4 Pack, 6990BA
2 of 3 images
Flambeau 63in - 87in Bazuka Extends Rod Tubes, 6085
3 of 3 images
Flambeau 63in - 87in Bazuka Extends Rod Tubes, 6085
Tap Tap to Zoom
- Color:
- Black
- Length:
- 63 in
- Height:
- 5 in
- Size:
- Small
Code: QJ-F25-BRO625-6990BA
MPN: 6990BA
UPC: 071617060855
$100.00
SP Bucks$2.00
Product Info for Flambeau Bazuka Rod Case
Flambeau Bazuka Rod Case is part of our larger variety of . Remember to look into the full collection of from Flambeau that we supply at everyday affordable prices. Browse our full product choice for the tools and products you need to tackle the job at hand.
Specifications for Flambeau Bazuka Rod Case:
| Manufacturer: | Flambeau |
| Color: | Black |
| Fabric/Material: | Plastic |
| Length: | 63 in |
| Height: | 5 in |
| Size: | Small |
| Line Weight: | 63 - 87 lbs |
| Pieces: | 1 |
Features of Flambeau Bazuka Rod Case
- Holds 6+ oversized rods
- Perfect for saltwater rods and oversized guides
- Telescopes from 63" to 87"
- Padded at both ends
- Lockable and meets TSA air travel requirements
Package Contents:
- Flambeau Bazuka Rod Case