1 of 3 images
Fjallraven Zip Wallet, Navy, One Size, F24216-560-One Size
2 of 3 images
Fjallraven Zip Wallet, Dark Grey, One Size, F24216-030-One Size
3 of 3 images
Fjallraven Zip Wallet, Dark Olive, One Size, F24216-633
Tap Tap to Zoom
Show In Stock Only
3 Models AvailableColor
All
Search
List: $45.00Save 11%
$39.99
SP Bucks$0.80
List: $45.00
$44.39
SP Bucks$0.89
List: $45.00
$44.39
SP Bucks$0.89
Product Info for Fjallraven Zip Wallet
Fjallraven Zip Wallet belongs to our big collection of Fjallraven Accessories. Make sure to explore the full selection of Accessories from Fjallraven which we offer at everyday discount prices. Browse our full product choice for the tools and products you need to tackle the job at hand.
Specifications for Fjallraven Zip Wallet:
| Manufacturer: | Fjallraven |
| Fabric/Material: | G-1000 HeavyDuty Eco 65% Polyester, 35% Cotton |
| Depth/Thickness: | 1 cm |
| Size: | One Size |
| Width: | 10 cm |
| Height: | 12 cm |
| Fastener/Closure Type: | Zipper |
| Gender: | Unisex |
| Age Group: | Adults |
| Application: | Travel |
| Weight: | 50 g |
Features of Fjallraven Zip Wallet
- Zippered wallet in G-1000 HeavyDuty.
- Lining in G-1000.
- Can hold credit cards.
- Zippered coin compartment.
Package Contents:
- Fjallraven Zip Wallet