1 of 5 images
Eylar Large 22.4in Waterproof Protective Equipment Hard Case w/Foam, Black, SA00038
2 of 5 images
Eylar Large 22.4in Waterproof Protective Equipment Hard Case w/Foam, Black, SA00038
3 of 5 images
Eylar Large 22.4in Waterproof Protective Equipment Hard Case w/Foam, Black, SA00038
4 of 5 images
Eylar Large 22.4in Waterproof Protective Equipment Hard Case w/Foam, Black, SA00038
5 of 5 images
Eylar Large 22.4in Waterproof Protective Equipment Hard Case w/Foam, Black, SA00038
Tap Tap to Zoom
- Color:
- Black
- Length:
- 22.4 in
- Width:
- 16.73 in
- Depth/Thickness:
- 8.46 in
- Interior:
- Foam
Code: 3YE-GB-YR13HC-SA00038
MPN: SA00038
UPC: 810079680061
List: $199.99Save 45%
$109.99
SP Bucks$2.20
Product Info for Eylar Large 22.4in Waterproof Protective Equipment Hard Case w/Foam
Eylar Large 22.4in Waterproof Protective Equipment Hard Case w/Foam belongs to our massive variety of Eylar Hard Gun Cases. You should definitely explore the full variety of Hard Gun Cases from Eylar that we feature at everyday low prices. Browse our full product selection for the equipment and merchandise you want to tackle the job at hand.
WARNING:
California`s Proposition 65
Specifications for Eylar Large 22.4in Waterproof Protective Equipment Hard Case w/Foam:
| Manufacturer: | Eylar |
| Color: | Black |
| Length: | 22.4 in |
| Width: | 16.73 in |
| Depth/Thickness: | 8.46 in |
| Interior: | Foam |
| Internal Length: | 19.88 in |
| Internal Width: | 13.77 in |
| Internal Depth/Thickness: | 5.51 in |
| Water Resistance Level: | IP67 |
| Shockproof: | Yes |
| Size: | Large |
Features of Eylar Large 22.4in Waterproof Protective Equipment Hard Case w/Foam
- Dustproof and Shockproof
- Durable design, virtually indestructible
- Padlock adaptable hasps
- Pressure equalization valve
- Limited lifetime warranty
Package Contents:
- Eylar Large 22.4in Waterproof Protective Equipment Hard Case w/Foam