1 of 6 images
Eylar Large 19.7in Waterproof Tall Roller Protective Equipment Hard Case w/Foam, Black, SA00036
2 of 6 images
Eylar Large 19.7in Waterproof Tall Roller Protective Equipment Hard Case w/Foam, Black, SA00036
3 of 6 images
Eylar Large 19.7in Waterproof Tall Roller Protective Equipment Hard Case w/Foam, Black, SA00036
4 of 6 images
Eylar Large 19.7in Waterproof Tall Roller Protective Equipment Hard Case w/Foam, Black, SA00036
5 of 6 images
Eylar Large 19.7in Waterproof Tall Roller Protective Equipment Hard Case w/Foam, Black, SA00036
6 of 6 images
Eylar Large 19.7in Waterproof Tall Roller Protective Equipment Hard Case w/Foam, Black, SA00036
Tap Tap to Zoom
- Color:
- Black
- Length:
- 19.7 in
- Width:
- 12 in
- Depth/Thickness:
- 18 in
- Interior:
- Foam
Code: 3YE-GB-YR11HC-SA00036
MPN: SA00036
UPC: 810079682133
List: $259.99Save 50%
$129.99
SP Bucks$2.60
Product Info for Eylar Large 19.7in Waterproof Tall Roller Protective Equipment Hard Case w/Foam
Eylar Large 19.7in Waterproof Tall Roller Protective Equipment Hard Case w/Foam belongs to our big variety of Eylar Hard Gun Cases. You should look into the entire line of Hard Gun Cases from Eylar which we supply at everyday affordable prices. Browse our full product selection for the gear and merchandise you want to tackle the job at hand.
WARNING:
California`s Proposition 65
Specifications for Eylar Large 19.7in Waterproof Tall Roller Protective Equipment Hard Case w/Foam:
| Manufacturer: | Eylar |
| Color: | Black |
| Length: | 19.7 in |
| Width: | 12 in |
| Depth/Thickness: | 18 in |
| Interior: | Foam |
| Internal Length: | 17.1 in |
| Internal Width: | 7.5 in |
| Internal Depth/Thickness: | 16 in |
| Water Resistance Level: | IP67 |
| Shockproof: | Yes |
| Size: | Large |
Features of Eylar Large 19.7in Waterproof Tall Roller Protective Equipment Hard Case w/Foam
- Dustproof and Shockproof
- Durable design, virtually indestructible
- Pressure equalization valve
- Limited lifetime warranty
Package Contents:
- Eylar Large 19.7in Waterproof Tall Roller Protective Equipment Hard Case w/Foam