1 of 13 images
Eylar Intact 18in Stacker Series Hard Gear Case w/Foam, Gray, NG00002-GRA
2 of 13 images
Eylar Intact 18in Stacker Series Hard Gear Case w/Foam, Black, NG00002-BLK
3 of 13 images
Eylar Intact 18in Stacker Series Hard Gear Case w/Foam, Gray, NG00002-GRA
4 of 13 images
Eylar Intact 18in Stacker Series Hard Gear Case w/Foam, Black, NG00002-BLK
5 of 13 images
Eylar Intact 18in Stacker Series Hard Gear Case w/Foam, Gray, NG00002-GRA
6 of 13 images
Eylar Intact 18in Stacker Series Hard Gear Case w/Foam, Black, NG00002-BLK
7 of 13 images
Eylar Intact 18in Stacker Series Hard Gear Case w/Foam, Gray, NG00002-GRA
8 of 13 images
Eylar Intact 18in Stacker Series Hard Gear Case w/Foam, Black, NG00002-BLK
9 of 13 images
Eylar Intact 18in Stacker Series Hard Gear Case w/Foam, Gray, NG00002-GRA
10 of 13 images
Eylar Intact 18in Stacker Series Hard Gear Case w/Foam, Black, NG00002-BLK
11 of 13 images
Eylar Intact 18in Stacker Series Hard Gear Case w/Foam, Gray, NG00002-GRA
12 of 13 images
Eylar Intact 18in Stacker Series Hard Gear Case w/Foam, Black, NG00002-BLK
13 of 13 images
Eylar Intact 18in Stacker Series Hard Gear Case w/Foam, Gray, NG00002-GRA
Tap Tap to Zoom
3 Models Available
Color
All
Search
List: $139.99Save 60%
$55.99
SP Bucks$1.12
List: $139.99Save 60%
$55.99
SP Bucks$1.12
List: $139.99Save 60%
$55.99
SP Bucks$1.12
Product Info for Eylar Intact 18in Stacker Series Hard Gear Case w/Foam
Eylar Intact 18in Stacker Series Hard Gear Case w/Foam belongs to our large collection of Eylar Hard Gun Cases. Be sure to explore the entire selection of Hard Gun Cases from Eylar which we offer at everyday discount prices. Browse our full product selection for the gear and products you need to tackle the job at hand.
WARNING:
California`s Proposition 65
Specifications for Eylar Intact 18in Stacker Series Hard Gear Case w/Foam:
| Manufacturer: | Eylar |
| Fabric/Material: | Polypropylene Plastic |
| Length: | 18.31 in |
| Width: | 13.89 in |
| Depth/Thickness: | 7.87 in |
| Interior: | Foam |
| Internal Length: | 16.34 in |
| Internal Width: | 11.81 in |
| Internal Depth/Thickness: | 7.28 in |
| Size: | Standard |
Features of Eylar Intact 18in Stacker Series Hard Gear Case w/Foam
- Can be stacked with all other Intact Stacker Series Cases
- Lightweight and durable
- Padlock adaptable fittings
- Limited lifetime warranty
Package Contents:
- Eylar Intact 18in Stacker Series Hard Gear Case w/Foam