1 of 5 images
Eylar 2XL 50in Waterproof Deep Heavy Transport Stacker Roller Rifle Hard Case w/Foam, Black, SA00067
2 of 5 images
Eylar 2XL 50in Waterproof Deep Heavy Transport Stacker Roller Rifle Hard Case w/Foam, Black, SA00067
3 of 5 images
Eylar 2XL 50in Waterproof Deep Heavy Transport Stacker Roller Rifle Hard Case w/Foam, Black, SA00067
4 of 5 images
Eylar 2XL 50in Waterproof Deep Heavy Transport Stacker Roller Rifle Hard Case w/Foam, Black, SA00067
5 of 5 images
Eylar 2XL 50in Waterproof Deep Heavy Transport Stacker Roller Rifle Hard Case w/Foam, Black, SA00067
Tap Tap to Zoom
- Color:
- Black
- Length:
- 50.08 in
- Width:
- 16.02 in
- Depth/Thickness:
- 13.92 in
- Interior:
- Foam
Code: 3YE-GB-YR18HC-SA00067
MPN: SA00067
UPC: 810079687930
List: $839.99Save 44%
$469.99
SP Bucks$9.40
Product Info for Eylar 2XL 50in Waterproof Deep Heavy Transport Stacker Roller Rifle Hard Case w/Foam
Eylar 2XL 50in Waterproof Deep Heavy Transport Stacker Roller Rifle Hard Case w/Foam is part of our big variety of Eylar Hard Gun Cases. Remember to browse the full collection of Hard Gun Cases from Eylar that we supply at everyday discounted prices. Browse our full product choice for the gear and merchandise you want to tackle the task at hand.
WARNING:
California`s Proposition 65
Specifications for Eylar 2XL 50in Waterproof Deep Heavy Transport Stacker Roller Rifle Hard Case w/Foam:
| Manufacturer: | Eylar |
| Color: | Black |
| Length: | 50.08 in |
| Width: | 16.02 in |
| Depth/Thickness: | 13.92 in |
| Interior: | Foam |
| Internal Length: | 47.65 in |
| Internal Width: | 13.97 in |
| Internal Depth/Thickness: | 12.47 in |
| Water Resistance Level: | IP67 |
| Shockproof: | Yes |
| Size: | 2XL |
Features of Eylar 2XL 50in Waterproof Deep Heavy Transport Stacker Roller Rifle Hard Case w/Foam
- Dustproof and Shockproof
- Durable design, virtually indestructible
- Complies with TSA requirements
- Padlock adaptable fittings
- Dual automatic purge valves
- Solid roller wheels for easy transport
- Limited lifetime warranty
Package Contents:
- Eylar 2XL 50in Waterproof Deep Heavy Transport Stacker Roller Rifle Hard Case w/Foam