1 of 5 images
Eylar 22in Intact Premium Series Waterproof Hard Roller Carry-On Casew/Foam, Black, NM00012
2 of 5 images
Eylar 22in Intact Premium Series Waterproof Hard Roller Carry-On Casew/Foam, Black, NM00012
3 of 5 images
Eylar 22in Intact Premium Series Waterproof Hard Roller Carry-On Casew/Foam, Black, NM00012
4 of 5 images
Eylar 22in Intact Premium Series Waterproof Hard Roller Carry-On Casew/Foam, Black, NM00012
5 of 5 images
Eylar 22in Intact Premium Series Waterproof Hard Roller Carry-On Casew/Foam, Black, NM00012
Tap Tap to Zoom
- Color:
- Black
- Length:
- 21.7 in
- Width:
- 14.1 in
- Depth/Thickness:
- 8.8 in
- Interior:
- Foam
Code: 3YE-GB-YR43HC-NM00012
MPN: NM00012
UPC: 850024258297
List: $289.99Save 50%
$143.99
SP Bucks$2.88
Product Info for Eylar 22in Intact Premium Series Waterproof Hard Roller Carry-On Casew/Foam
Eylar 22in Intact Premium Series Waterproof Hard Roller Carry-On Casew/Foam is part of our big variety of Eylar Hard Gun Cases. Make sure you take a look at the full line of Hard Gun Cases from Eylar which we have at everyday low prices. Browse our full product choice for the tools and products you want to tackle the job at hand.
WARNING:
California`s Proposition 65
Specifications for Eylar 22in Intact Premium Series Waterproof Hard Roller Carry-On Casew/Foam:
| Manufacturer: | Eylar |
| Color: | Black |
| Length: | 21.7 in |
| Width: | 14.1 in |
| Depth/Thickness: | 8.8 in |
| Interior: | Foam |
| Internal Length: | 20.51 in |
| Internal Width: | 11.5 in |
| Internal Depth/Thickness: | 7.25 in |
| Water Resistance Level: | IP67 |
| Size: | Standard |
| Shockproof: | Yes |
Features of Eylar 22in Intact Premium Series Waterproof Hard Roller Carry-On Casew/Foam
- Dustproof, Shockproof
- Automatic pressure equalization valve
- Solid roller wheels and extendable handle
- Lightweight and durable
- Meets TSA requirements
- Padlock adaptable hasps
- Limited lifetime warranty
Package Contents:
- Eylar 22in Intact Premium Series Waterproof Hard Roller Carry-On Casew/Foam