1 of 5 images
Eylar 18in Intact Premium Series Waterproof Hard Casew/Foam, Black, NM00006
2 of 5 images
Eylar 18in Intact Premium Series Waterproof Hard Casew/Foam, Black, NM00006
3 of 5 images
Eylar 18in Intact Premium Series Waterproof Hard Casew/Foam, Black, NM00006
4 of 5 images
Eylar 18in Intact Premium Series Waterproof Hard Casew/Foam, Black, NM00006
5 of 5 images
Eylar 18in Intact Premium Series Waterproof Hard Casew/Foam, Black, NM00006
Tap Tap to Zoom
- Color:
- Black
- Length:
- 18.19 in
- Width:
- 8.36 in
- Depth/Thickness:
- 6.69 in
- Interior:
- Foam
Code: 3YE-GB-YR40HC-NM00006
MPN: NM00006
UPC: 850024258235
List: $149.99Save 47%
$79.99
SP Bucks$1.60
Product Info for Eylar 18in Intact Premium Series Waterproof Hard Casew/Foam
Eylar 18in Intact Premium Series Waterproof Hard Casew/Foam belongs to our big collection of Eylar Hard Gun Cases. Be sure to take a look at the entire selection of Hard Gun Cases from Eylar that we feature at everyday affordable prices. Browse our full product selection for the equipment and products you need to tackle the task at hand.
WARNING:
California`s Proposition 65
Specifications for Eylar 18in Intact Premium Series Waterproof Hard Casew/Foam:
| Manufacturer: | Eylar |
| Color: | Black |
| Length: | 18.19 in |
| Width: | 8.36 in |
| Depth/Thickness: | 6.69 in |
| Interior: | Foam |
| Internal Length: | 17 in |
| Internal Width: | 6.3 in |
| Internal Depth/Thickness: | 6.18 in |
| Water Resistance Level: | IP67 |
| Size: | Standard |
| Shockproof: | Yes |
Features of Eylar 18in Intact Premium Series Waterproof Hard Casew/Foam
- Dustproof, Shockproof
- Automatic pressure equalization valve
- Lightweight and durable
- Meets TSA requirements
- Padlock adaptable hasps
- Limited lifetime warranty
Package Contents:
- Eylar 18in Intact Premium Series Waterproof Hard Casew/Foam