1 of 2 images
EMI Search and Rescue Response Pack Complete Bag Only, Black, 504
2 of 2 images
EMI Search and Rescue Response Pack Complete Bag Only, Black, 504
Tap Tap to Zoom
- Color:
- Black
- First Aid Kit Application:
- Mass Trauma Response Kits
- Quantity:
- 1
- Width:
- 12 in
- Included Accessories:
- Standard
- Length:
- 23 in
- Zipper Type:
- Center
Code: HG4-FK-ESRR1-504
MPN: 504
$159.99
SP Bucks$3.20
Product Info for EMI Search and Rescue Response Pack Complete Bag Only
EMI Search and Rescue Response Pack Complete Bag Only is part of our greater selection of EMI First Aid. Make sure you take a look at the full selection of First Aid from EMI which we have at everyday low prices. Browse our full product choice for the equipment and products you need to tackle the job at hand.
Specifications for EMI Search and Rescue Response Pack Complete Bag Only:
| Manufacturer: | EMI |
| First Aid Kit Application: | Mass Trauma Response Kits |
| Width: | 12 in |
| Included Accessories: | Standard |
| Color: | Black |
| Length: | 23 in |
| Quantity: | 1 |
| Zipper Type: | Center |
| Diameter: | 9 in |
Features of EMI Search and Rescue Response Pack Complete Bag Only:
- It measures 23"L x 12"W x 9"D
- Included Accessories:
- Includes a carrying handle
- two tuck away back straps and a waist belt for stability.
Package Contents:
- EMI Search and Rescue Response Pack Complete Bag Only