1 of 1 images
Elite Survival Systems Sporting Rifle Case, 34in, Black, 4001-34-B
Tap Tap to Zoom
Earn Bonus Bucks
18% Bonus Bucks
Get even more Shoptics Bucks with the purchase of select models to use on future purchases! You will find the amount you'll earn near eligible models.
- Color:
- Black
- Gun Type:
- Rifle
- Length:
- 34 in
- Width:
- 3 in
- Height:
- 13 in
Code: 7J-GC-SRCC-4001-34-B
MPN: 4001-34-B
UPC: 724679513998
18% Bonus Bucks
List: $81.95Save 15%
$69.66
SP Bucks$12.54
Product Info for Elite Survival Systems Sporting Rifle Case, 34in
Elite Survival Systems Sporting Rifle Case, 34in belongs to our greater selection of Elite Survival Systems Soft Gun Cases. You should explore the full collection of Soft Gun Cases from Elite Survival Systems that we provide at everyday discounted prices. Browse our full product choice for the tools and products you need to tackle the job at hand.
Specifications for Elite Survival Systems Sporting Rifle Case, 34in:
| Manufacturer: | Elite Survival Systems |
| Color: | Black |
| Fabric/Material: | 600D Ripstop Poly Fabric |
| Gun Type: | Rifle |
| Length: | 34 in |
| Width: | 3 in |
| Height: | 13 in |
| Fastener/Closure Type: | Zippers |
| Padding: | Dense Foam |
| Pockets: | 4-5 Magazine Pockets |
Features of Elite Survival Systems Sporting Rifle Case, 34in
- Heavy-duty zippers and durable construction
- Thick, dense foam padding protects firearm
- Built-in exterior magazine pouches
- MOLLE webbing for attaching pouches and accessories
- Built-in adjustable shoulder strap with non-slip pad
Package Contents:
- Elite Survival Systems Sporting Rifle Case, 34in