1 of 5 images
Elite Survival Systems Liberty Gun Pack, Black 8001-B
2 of 5 images
Elite Survival Systems Liberty Gun Pack, Coyote Tan 8001-T
3 of 5 images
Elite Survival Systems Liberty Gun Pack, Heather Gray, 8001-H
4 of 5 images
Elite Survival Systems Liberty Gun Pack, Coyote Tan 8001-T
5 of 5 images
Elite Survival Systems Liberty Gun Pack, Black 8001-B
Tap Tap to Zoom
Earn Bonus Bucks
12% Bonus Bucks
Get even more Shoptics Bucks with the purchase of select models to use on future purchases! You will find the amount you'll earn near eligible models.
Show In Stock Only
3 Models AvailableShow with deals only:
Bonus Bucks
Color
All
Search
List: $51.95Save 15%
$44.16
SP Bucks$5.30
List: $51.95Save 15%
$44.16
SP Bucks$0.88
List: $51.95Save 14%
$44.49
SP Bucks$0.89
Product Info for Elite Survival Systems Liberty Gun Packs
Elite Survival Systems Liberty Gun Packs belongs to our massive variety of Elite Survival Systems Soft Gun Cases. You should check out the full range of Soft Gun Cases from Elite Survival Systems which we have at everyday low prices. Browse our full product choice for the gear and products you need to tackle the task at hand.
Specifications for Elite Survival Systems Liberty Gun Packs:
| Manufacturer: | Elite Survival Systems |
| Fabric/Material: | 1000D Nylon |
| Gun Type: | Handgun |
| Size: | 7 x 5 x 2.25 in |
| Length: | 7 in |
| Width: | 5 in |
| Height: | 2.25 in |
| Condition: | New |
| Fastener/Closure Type: | Zipper |
Features of Elite Survival Systems Liberty Gun Pack:
- Constructed of heavy-duty 1000 denier nylon
- Main compartment conceals adjustable, removable holster and magazine loop
- Large accessory compartment with mesh pocket for organization
- Flat pocket on front provides quick access to contents
- Phone pouch has an elastic band and velcro closure to fit most smart phones
- Rip-cords in firearm compartment provide quick access to firearm
- Fits most compact and sub-compact autos and small frame revolvers
- Ambidextrous
- 7 x 5 x 2.25 inches
Package Contents:
- Elite Survival Systems Liberty Gun Packs