1 of 1 images
Elite Survival Systems General Utility Belt, 3 Pack, Includes Black, Olive and Tan, Multi GUB-3PK
Tap Tap to Zoom
- Mens Waist Size:
- 48 in
- Belt Width:
- 1.25 in
- Color:
- Multi
- Fastener/Closure Type:
- Buckle
Code: 7J-CLB-GUBV-GUB-3PK
MPN: GUB-3PK
UPC: 724679301748
List: $45.07Save 16%
$37.99
SP Bucks$0.76
Product Info for Elite Survival Systems General Utility Belts - 3 Pack
Elite Survival Systems General Utility Belts - 3 Pack is part of our massive variety of Elite Survival Systems Clothing. Don't forget to take a look at the complete variety of Clothing from Elite Survival Systems which we feature at everyday discount prices. Browse our full product choice for the gear and products you need to tackle the job at hand.
Specifications for Elite Survival Systems General Utility Belts - 3 Pack:
| Manufacturer: | Elite Survival Systems |
| Mens Waist Size: | 48 in |
| Belt Width: | 1.25 in |
| Width: | 1.25 in |
| Belt Style: | Utility Belt |
| Age Group: | Adults |
| Application: | Multipurpose |
| Gender: | Unisex |
| Color: | Multi |
| Fabric/Material: | Heavy Duty Nylon |
| Fastener/Closure Type: | Buckle |
| Adjustability: | Adjustable |
| Country of Origin: | USA |
Package Contents:
- Elite Survival Systems General Utility Belts - 3 Pack