1 of 4 images
Elite Survival Systems Covert Operations Discreet Rifle Case, 22in - Black - COC22-B
2 of 4 images
Elite Survival Systems Covert Operations Discreet Rifle Case, 16in. - Black - COC16-B
3 of 4 images
Elite Survival Systems Covert Operations Discreet Rifle Case, 33in - Black - COC33-B
4 of 4 images
Elite Survival Systems Covert Operations Discreet Rifle Case, 33in - Black - COC33-B
Tap Tap to Zoom
Earn Bonus Bucks
18% Bonus Bucks
Get even more Shoptics Bucks with the purchase of select models to use on future purchases! You will find the amount you'll earn near eligible models.
Show In Stock Only
7 Models AvailableShow with deals only:
Bonus Bucks
Condition
All
Length
All
Condition Details
All
Condition Quality
All
Search
List: $139.95Save 31%
$95.99
SP Bucks$1.92
List: $129.95Save 15%
$110.46
SP Bucks$13.26
List: $139.95Save 15%
$118.96
SP Bucks$2.38
List: $154.95Save 15%
$131.71
SP Bucks$15.81
List: $184.95Save 15%
$157.21
SP Bucks$18.87
List: $194.95Save 15%
$165.71
SP Bucks$29.83
List: $179.95Save 15%
$152.96
SP Bucks$3.06
Product Info for Elite Survival Systems Covert Operations Discreet Carry Cases
Elite Survival Systems Covert Operations Discreet Carry Cases belongs to our greater selection of Elite Survival Systems Soft Gun Cases. You should explore the full range of Soft Gun Cases from Elite Survival Systems which we offer at everyday discounted prices. Browse our full product selection for the gear and products you need to tackle the task at hand.
Specifications for Elite Survival Systems Covert Operations Discreet Carry Cases:
| Manufacturer: | Elite Survival Systems |
| Color: | Black |
| Fabric/Material: | 1000D Nylon |
| Gun Type: | Rifle |
| Width: | 3 in |
| Height: | 13 in |
| Fastener/Closure Type: | Zipper |
| Gun Make: | Heckler & Koch |
| Gun Model: | Heckler & Koch MP5K, Heckler & Koch SP89 |
Features of Elite Survival Systems Covert Operations Discreet Carry Cases
- Constructed of extremely durable 1000 denier nylon
- Closed-cell foam padding (removable)
- Large, padded external pocket
- Loop Velcro section to attach pouches and accessories
- Padded divider separates weapon from Velcro attach area
- Adjustable, removable triple magazine pouch included
- Four adjustable tie-down strap
Package Contents:
- Elite Survival Systems Covert Operations Discreet Carry Cases