01:00
00:00
/
-00:33
1 of 1 videos
Do All Outdoors Triple Clay - The Homerun of Hand Throwers
1 of 7 images
Do All Outdoors Triple Clay Launcher, Orange, 1, 2 or 3 Clays, TC123
2 of 7 images
Do All Outdoors Triple Clay Launcher, Orange, 1, 2 or 3 Clays, TC123
3 of 7 images
Do All Outdoors Triple Clay Launcher, Orange, 1, 2 or 3 Clays, TC123
4 of 7 images
Do All Outdoors Triple Clay Launcher, Orange, 1, 2 or 3 Clays, TC123
5 of 7 images
Do All Outdoors Triple Clay Launcher, Orange, 1, 2 or 3 Clays, TC123
6 of 7 images
Do All Outdoors Triple Clay Launcher, Orange, 1, 2 or 3 Clays, TC123
7 of 7 images
Do All Outdoors Triple Clay Launcher, Orange, 1, 2 or 3 Clays, TC123
Tap Tap to Zoom
- Color:
- Orange
- Capacity:
- 1/2/3 Clays
Code: 9V-T9-99ZX-TC123
MPN: TC123
UPC: 850022469503
List: $34.80Save 28%
$24.99
SP Bucks$0.50
Product Info for Do All Outdoors Triple Clay Thrower
Do All Outdoors Triple Clay Thrower belongs to our larger collection of Do All Outdoors Hunting Gear. Make sure you take a look at the full line of Hunting Gear from Do All Outdoors which we present at everyday discount prices. Browse our full product choice for the equipment and products you need to tackle the job at hand.
Specifications for Do All Outdoors Triple Clay Thrower:
| Manufacturer: | Do All Outdoors |
| Color: | Orange |
| Capacity: | 1/2/3 Clays |
| Fit: | Regular |
| Activity/Occasion: | Outdoor, Casual, Sports |
| Age Group: | Adults, Kids |
| Length: | 620 mm, 24.25 in |
| Width: | 165 mm, 6.5 in |
| Hand: | Ambidextrous |
| Quantity: | 1 |
| Application: | Work, Outdoor, Everyday, Casual |
| Seasonal/Temperature Use: | All Seasons |
| Handle Length: | 7.875 in, 20 cm |
| Gender: | Unisex |
Features of Do All Outdoors Triple Clay Thrower
- As Easy to Swing as a Baseball Ba
- Ambidextrous, Can Be Swung Left or Right-Handed
- Comfortable Grip
- Light Weight and Portable Design
- Affordable
Package Contents:
- Do All Outdoors Triple Clay Thrower