1 of 6 images
Do All Outdoors Competitor Launcher, Black, 1 or 2 Clays, CT101
2 of 6 images
Do All Outdoors Competitor Launcher, Black, 1 or 2 Clays, CT101
3 of 6 images
Do All Outdoors Competitor Launcher, Black, 1 or 2 Clays, CT101
4 of 6 images
Do All Outdoors Competitor Launcher, Black, 1 or 2 Clays, CT101
5 of 6 images
Do All Outdoors Competitor Launcher, Black, 1 or 2 Clays, CT101
6 of 6 images
Do All Outdoors Competitor Launcher, Black, 1 or 2 Clays, CT101
Tap Tap to Zoom
- Color:
- Black/Orange
- Condition:
- New
- Capacity:
- 1/2 Clays
- Included Accessories:
- Ground Mounting Systems, Tire Mounting Systems
Code: 9V-T9-CT101-CT101
MPN: CT101
UPC: 649898207018
List: $47.99Save $2.10
$45.89
SP Bucks$0.92
Product Info for Do All Outdoors Competitor Launcher
Do All Outdoors Competitor Launcher is part of our big selection of Do All Outdoors Hunting Gear. You should look into the entire collection of Hunting Gear from Do All Outdoors which we have at everyday discount prices. Browse our full product selection for the equipment and merchandise you want to tackle the task at hand.
WARNING:
California`s Proposition 65
Specifications for Do All Outdoors Competitor Launcher:
| Manufacturer: | Do All Outdoors |
| Color: | Black/Orange |
| Condition: | New |
| Capacity: | 1/2 Clays |
| Fabric/Material: | Aluminum, Steel |
| Weight: | 10 lb |
| Included Accessories: | Ground Mounting Systems, Tire Mounting Systems |
| Finish: | Powder Coated |
| Length: | 19.9 in |
| Quantity: | 1 |
| Height: | 6.25 in |
| Width: | 3.75 in |
Features of Do All Outdoors Competitor Launcher
- Steel Construction with Powder Coat Finish
- Affordable, Compact, and Lightweight Design
- Mounts to Ground or Spare Tire, Hardware for Both Included
- Launches Individual, Stacked, or Nested Doubles
- Capable of Throwing Standard Size Clays Up To 55 Yards
- Positive Locking Trigger and Quick Pull Release
Package Contents:
- Do All Outdoors Competitor Launcher