01:17
00:58
09:42
00:00
/
-00:33
1 of 3 videos
Camp Chef Cast Iron Cookware Overview
00:00
/
-00:33
2 of 3 videos
Camp Chef Cast Iron Cookware Overview
00:00
/
-00:33
3 of 3 videos
Camp Chef How to Clean your Cast Iron
1 of 2 images
Camp Chef Single Square Cooking Iron, Cooking Iron SSPICC
2 of 2 images
Camp Chef Single Square Cooking Iron, Black/Silver/Tan, SSPI
Tap Tap to Zoom
Documents
- Color:
- Black/Silver/Tan
- Quantity:
- 1
Code: H5-2C-CC1256-SSPI
MPN: SSPI
UPC: 033246207827
List: $53.41Save 44%
$29.99
SP Bucks$0.60
Product Info for Camp Chef Single Square Cooking Iron
Camp Chef Single Square Cooking Iron is part of our massive variety of Camp Chef Camping Gear. Make sure to browse the complete variety of Camping Accessories from Camp Chef that we provide at everyday affordable prices. Browse our full product selection for the equipment and products you want to tackle the task at hand.
WARNING:
California`s Proposition 65
Specifications for Camp Chef Single Square Cooking Iron:
| Manufacturer: | Camp Chef |
| Application: | Cooking |
| Color: | Black/Silver/Tan |
| Packed Size: | 6.5 x 1.5 x 0.75 in |
| Weight: | 5.5 oz |
| Quantity: | 1 |
| Included Accessories: | Nylon Case |
| Blade Material: | Stainless Steel |
| Blade Length: | 5.5 in |
Features of Camp Chef Single Square Cooking Iron
- Cooks over open flames, hot coals, and Camp Chef stoves
- Pre-seasoned finish cast iron
Package Contents:
- Camp Chef Single Square Cooking Iron