1 of 4 images
Camouflage EZ60 Trail Camera, Wifi/Bluetooth, 4K 30MP, Brown Camouflage, Medium, 12121281
2 of 4 images
Camouflage EZ60 Trail Camera, Wifi/Bluetooth, 4K 30MP, Brown Camouflage, Medium, 12121281
3 of 4 images
Camouflage EZ60 Trail Camera, Wifi/Bluetooth, 4K 30MP, Brown Camouflage, Medium, 12121281
4 of 4 images
Camouflage EZ60 Trail Camera, Wifi/Bluetooth, 4K 30MP, Brown Camouflage, Medium, 12121281
Tap Tap to Zoom
- Resolution:
- 30 MP
- Memory:
- 128GB SD Card
- Color:
- Brown Camouflage
- Battery Type:
- AA Not Included
- Height:
- 52 mm
- Width:
- 90 mm
- Length:
- 133 mm
- Battery Quantity:
- 8
Code: 61R-TC-CMF0721-12121281
MPN: 12121281
UPC: 8720387850136
$229.99
SP Bucks$4.60
Product Info for Camouflage EZ60 4K 30MP Wifi/Bluetooth Trail Camera
Camouflage EZ60 4K 30MP Wifi/Bluetooth Trail Camera belongs to our massive variety of Camouflage Hunting Gear. Be sure to have a look at the entire line of Trail Cameras from Camouflage that we feature at everyday discount prices. Browse our full product choice for the gear and merchandise you want to tackle the task at hand.
Specifications for Camouflage EZ60 4K 30MP Wifi/Bluetooth Trail Camera:
| Manufacturer: | Camouflage |
| Resolution: | 30 MP |
| Memory: | 128GB SD Card |
| Color: | Brown Camouflage |
| Battery Type: | AA Not Included |
| Height: | 52 mm |
| Width: | 90 mm |
| Length: | 133 mm |
| Weight: | 500 g |
| Operating Temperature: | -20 - 60 Celsius, -4 - 140 Fahrenheit |
| Battery Quantity: | 8 |
| Water Resistance Level: | IP66 |
Features of Camouflage EZ60 4K 30MP Wifi/Bluetooth Trail Camera
- 100% easy to set up and use, from software, manual to customer service
- Watch back images and videos directly in the free app
- 4,6/5 rated from 2700+ customer reviews worldwide
- 30 Megapixel for razor-sharp photos
- 4K video (30FPS) for best possible videos
- Unique 12MP interpolated lens (up to 30MP)
Package Contents:
- Camouflage EZ60 4K 30MP Wifi/Bluetooth Trail Camera
- Trail Camera
- USB Cable
- Camera Belt
- User Manual