1 of 5 images
Camouflage EZ45 Trail Camera, Wifi/Bluetooth, Full-HD 24MP, Green Camouflage, Medium, 12121280
2 of 5 images
Camouflage EZ45 Trail Camera, Wifi/Bluetooth, Full-HD 24MP, Green Camouflage, Medium, 12121280
3 of 5 images
Camouflage EZ45 Trail Camera, Wifi/Bluetooth, Full-HD 24MP, Green Camouflage, Medium, 12121280
4 of 5 images
Camouflage EZ45 Trail Camera, Wifi/Bluetooth, Full-HD 24MP, Green Camouflage, Medium, 12121280
5 of 5 images
Camouflage EZ45 Trail Camera, Wifi/Bluetooth, Full-HD 24MP, Green Camouflage, Medium, 12121280
Tap Tap to Zoom
- Resolution:
- 24 MP
- Memory:
- 64GB SD Card
- Color:
- Green Camouflage
- Battery Type:
- AA Not Included
- Height:
- 52 mm
- Width:
- 90 mm
- Length:
- 133 mm
- Battery Quantity:
- 8
Code: 61R-TC-CMF0720-12121280
MPN: 12121280
UPC: 8720387850150
$176.99
SP Bucks$3.54
Product Info for Camouflage EZ45 Full-HD 24MP Wifi/Bluetooth Trail Camera
Camouflage EZ45 Full-HD 24MP Wifi/Bluetooth Trail Camera belongs to our massive variety of Camouflage Hunting Gear. Remember to browse the complete selection of Trail Cameras from Camouflage that we present at everyday discount prices. Browse our full product choice for the equipment and merchandise you want to tackle the task at hand.
Specifications for Camouflage EZ45 Full-HD 24MP Wifi/Bluetooth Trail Camera:
| Manufacturer: | Camouflage |
| Resolution: | 24 MP |
| Memory: | 64GB SD Card |
| Color: | Green Camouflage |
| Battery Type: | AA Not Included |
| Height: | 52 mm |
| Width: | 90 mm |
| Length: | 133 mm |
| Weight: | 500 g |
| Operating Temperature: | -20 - 60 Celsius, -4 - 140 Fahrenheit |
| Battery Quantity: | 8 |
| Water Resistance Level: | IP66 |
Features of Camouflage EZ45 Full-HD 24MP Wifi/Bluetooth Trail Camera
- 100% easy to set up and use, from software, manual to customer service
- instantly review the photos and videos shot in the free app
- 4,4/5 rated from 2000+ customer reviews worldwide
- 24 Megapixel for stunning photos
- FULL-HD video (30FPS) for magical videos
- Powerful 5MP interpolated lens
Package Contents:
- Camouflage EZ45 Full-HD 24MP Wifi/Bluetooth Trail Camera
- Trail Camera
- USB Cable
- Camera Belt
- User Manual