1 of 2 images
Bulldog Cases & Vaults Deluxe BROWN Diversion Book Safe w/ combo lock and foam interior Exterior Size 10.6in x 7.7in x 2.5in Interior Size 9.3in x 6.7in x 2in BD1182
2 of 2 images
Bulldog Cases & Vaults Deluxe BLUE Diversion Book Safe w/ combo lock and foam interior Exterior Size 10.6in x 7.7in x 2.5in Interior Size 9.3in x 6.7in x 2in BD1180
Tap Tap to Zoom
2 Models Available
Color
All
Search
List: $53.43Save 16%
$44.99
SP Bucks$0.90
List: $60.09Save 24%
$45.79
SP Bucks$0.92
Product Info for Bulldog Cases & Vaults Deluxe Diversion Book Safe w/ Combo Lock & Foam Interior
Bulldog Cases & Vaults Deluxe Diversion Book Safe w/ Combo Lock & Foam Interior is part of our larger selection of Bulldog Cases Gun Safes. Remember to look into the entire range of Gun Safes from Bulldog Cases & Vaults that we have at everyday affordable prices. Browse our full product choice for the tools and merchandise you want to tackle the task at hand.
WARNING:
California`s Proposition 65
Specifications for Bulldog Cases & Vaults Deluxe Diversion Book Safe w/ Combo Lock & Foam Interior:
| Manufacturer: | Bulldog Cases & Vaults |
| Fabric/Material: | Steel |
| Gun Type: | Handgun |
| Lock Type: | Combination Lock |
| Finish: | Smooth |
| Fire Resistant: | No |
| Height: | 2.5 in |
| Width: | 10.6 in |
| Depth/Thickness: | 7.7 in |
| Weight: | 3 lb |
| Interior: | Foam Padded |
Package Contents:
- Bulldog Cases & Vaults Deluxe Diversion Book Safe w/ Combo Lock & Foam Interior