1 of 3 images
Bulldog Cases & Vaults Compact Back Pack, Tan, BDT410T
2 of 3 images
Bulldog Cases & Vaults Compact Back Pack, Black, BDT410B
3 of 3 images
Bulldog Cases & Vaults Compact Day Back Pack, Throwback Camo, BDT410TBC
Tap Tap to Zoom
Show In Stock Only
3 Models AvailableColor
All
Search
List: $78.99Save 11%
$69.99
SP Bucks$1.40
List: $78.99Save $7.20
$71.79
SP Bucks$1.44
List: $78.99Save $7.00
$71.99
SP Bucks$1.44
Product Info for Bulldog Cases & Vaults Compact Day Back Pack
Bulldog Cases & Vaults Compact Day Back Pack belongs to our big variety of Bulldog Cases Backpacks. Remember to look into the entire variety of Backpacks from Bulldog Cases & Vaults that we have at everyday affordable prices. Browse our full product selection for the tools and merchandise you need to tackle the task at hand.
WARNING:
California`s Proposition 65
Specifications for Bulldog Cases & Vaults Compact Day Back Pack:
| Manufacturer: | Bulldog Cases & Vaults |
| Gender: | Unisex |
| Weight: | 2.6 lb |
| Pack Application: | Tactical |
| Hydration Compatible: | Yes - Bladder Not Included |
| Fabric/Material: | Heavy Duty Nylon |
| Pack Loading: | Top |
| Depth/Thickness: | 10 in |
| Width: | 10 in |
| Height: | 18 in |
Features of Bulldog Cases & Vaults Compact Day Back Pack
- 2 Main Compartments
- 2 Accessory Compartments
- 1 Hydration Bladder Compartment
- Heavy-Duty Metal Zippers Pulls
- Durable Drag /Carry Handle
- Deluxe Comfort Backpack Straps
- Molle & Alice Compatible
Package Contents:
- Bulldog Cases & Vaults Compact Day Back Pack