1 of 3 images
Browning T-Handle Game Reaper Saw, 3.75in, 5Cr15MoV, Saw, Contour-Molded Composite Handle, Black, 322926
2 of 3 images
Browning T-Handle Game Reaper Saw, 3.75in, 5Cr15MoV, Saw, Contour-Molded Composite Handle, Black, 322926
3 of 3 images
Browning T-Handle Game Reaper Saw, 3.75in, 5Cr15MoV, Saw, Contour-Molded Composite Handle, Black, 322926
Tap Tap to Zoom
- Package Type:
- Other
Code: BG-HGA-GSYU0-322926
MPN: 322926
UPC: 023614090090
List: $34.99Save 14%
$29.99
SP Bucks$0.60
Product Info for Browning T-Handle Game Reaper 3.75in Saw
Browning T-Handle Game Reaper 3.75in Saw is part of our massive selection of Browning Hunting Gear. Don't forget to explore the entire collection of Hunting Gear from Browning which we provide at everyday discount prices. Browse our full product selection for the equipment and products you need to tackle the job at hand.
WARNING:
California`s Proposition 65
Specifications for Browning T-Handle Game Reaper 3.75in Saw:
| Manufacturer: | Browning |
| Weight: | 4.8 oz |
| Package Type: | Other |
| Handle Material: | Bone |
| Closed Length: | 6 in |
| Overall Length: | 3.75 in |
| Blade Material: | Steel |
| Sheath Material: | Nylon |
Features of Browning T-Handle Game Reaper 3.75in Saw
- Game saw/guthook with push-pull saw teeth
- Full tang fixed
- 440C stainless steel blade
- T-shaped contour molded composite G-10 handle with machined grooves
- Nylon belt sheath with hook and loop flap closure included
Package Contents:
- Browning T-Handle Game Reaper 3.75in Saw