1 of 1 images
Browning Camping Kodiak Chair, Charcoal/Gray, 8531058
Tap Tap to Zoom
- Color:
- Charcoal/Gray
Code: 4HT-CHR-1008291-8531058
MPN: 8531058
UPC: 703438853582
$99.99
SP Bucks$2.00
Product Info for Browning Camping Kodiak Chair
Browning Camping Kodiak Chair is part of our large collection of . Be sure to explore the entire selection of from Browning Camping that we present at everyday affordable prices. Browse our full product selection for the tools and products you need to tackle the task at hand.
Specifications for Browning Camping Kodiak Chair:
| Manufacturer: | Browning Camping |
| Color: | Charcoal/Gray |
| Width: | 38 in |
| Height: | 38 in |
| Weight: | 13 lb |
| Max Weight Capacity: | 800 lb |
| Depth/Thickness: | 20 in |
| Frame Material: | Steel |
Features of Browning Camping Kodiak Chair
- Cool reinforced mesh center
- Sturdy powder-coated steel frame
- Compact foldable design
- Insulated cooler pouch in arm rest
Package Contents:
- Browning Camping Kodiak Chair
- 7" x 41" shoulder carry bag