1 of 2 images
Browning Camping Fireside Chair w/Pink Buckmark, Charcoal/Gray, 8517958
2 of 2 images
Browning Camping Fireside Chair w/Gold Buckmark, Charcoal/Gray, 8517158
Tap Tap to Zoom
2 Models Available
Color
All
Additional Features
All
Search
$99.99
SP Bucks$2.00
$99.99
SP Bucks$2.00
Product Info for Browning Camping Compact Fireside Chair
Browning Camping Compact Fireside Chair belongs to our large collection of . Remember to explore the full line of from Browning Camping which we offer at everyday affordable prices. Browse our full product choice for the equipment and products you need to tackle the task at hand.
Specifications for Browning Camping Compact Fireside Chair:
| Manufacturer: | Browning Camping |
| Color: | Charcoal/Gray |
| Size: | One Size |
| Length: | 38 in |
| Width: | 27 in |
| Height: | 38 in |
| Weight: | 11 lb |
| Condition: | New |
| Thickness: | 16 in |
| Max Weight Capacity: | 300 lbs |
| Depth/Thickness: | 16 in |
| Fabric/Material: | Mesh |
| Frame Material: | Steel |
Features of Browning Camping Compact Fireside Chair
- Compact foldable design
- Cool reinforced mesh center
- Pro-Tec powder-coated steel frame
- 7" x 45" shoulder carry bag
- Oversized beverage holder
Package Contents:
- Browning Camping Compact Fireside Chair