01:36
00:00
/
-00:33
1 of 1 videos
Brickhouse Security Livewire 4G GPS Vehicle Tracker
1 of 4 images
Brickhouse Security Livewire Dash GPS Vehicle Tracker, 3.28 oz, G-LiveWireGPS
2 of 4 images
Brickhouse Security Livewire Dash GPS Vehicle Tracker, 3.28 oz, G-LiveWireGPS
3 of 4 images
Brickhouse Security Livewire Dash GPS Vehicle Tracker, 3.28 oz, G-LiveWireGPS
4 of 4 images
Brickhouse Security Livewire Dash GPS Vehicle Tracker, 3.28 oz, G-LiveWireGPS
Tap Tap to Zoom
Product Videos
- Width:
- 2.15 in
- Height:
- 0.5 in
- Battery Type:
- Lithium Ion
Code: 5UY-SP-QQ4-G-LIVEWIREGPS
MPN: G-LiveWireGPS
UPC: 609613888830
List: $17.95Save 11%
$15.99
SP Bucks$0.32
Product Info for Brickhouse Security Livewire Dash GPS Vehicle Tracker
Brickhouse Security Livewire Dash GPS Vehicle Tracker belongs to our big variety of Brickhouse Security Personal Electronics. You should definitely check out the full collection of Personal Electronics from Brickhouse Security that we have at everyday affordable prices. Browse our full product choice for the equipment and products you want to tackle the job at hand.
Specifications for Brickhouse Security Livewire Dash GPS Vehicle Tracker:
| Manufacturer: | Brickhouse Security |
| Display Type: | Digital |
| Fabric/Material: | ABS/PC |
| Width: | 2.15 in |
| Height: | 0.5 in |
| Battery Type: | Lithium Ion |
| Water Resistance Level: | IPX-5 |
| Length: | 3.5 in |
| Weight: | 3.28 oz |
| Operating Temperature: | -20 - 55 Celsius |
| Last Chance: | Yes |
Features of Brickhouse Security Livewire Dash GPS Vehicle Tracker
- Set geofences to send you a message the instant the vehicle enters or exits a predefined zone
- Access highly-detailed reports of a car or fleet's travel history for the full travel picture
- Coverage across North America, including U.S., Canada, and Mexico on a 4G network
- Updates are provided every 60-seconds via text or email for remote monitoring
- Tracker is wired into the vehicles power source so the trackers battery will never run out
- Compatible with Alexa. Get location updates on demand, hands-free!
Package Contents:
- Brickhouse Security Livewire Dash GPS Vehicle Tracker
- Wiring Harness
- Wiring Guide
- Quick Start Guide
- SIM card included and pre-installed