1 of 4 images
Boyt H20 Deep Handgun and Accessories Case
2 of 4 images
Boyt Harness H20 Deep Handgun/Accessory Case 40133
3 of 4 images
Boyt Harness H20 Deep Handgun/Accessory Case 40133
4 of 4 images
Boyt Harness H20 Deep Handgun/Accessory Case 40133
Tap Tap to Zoom
- Color:
- Black
- Gun Type:
- Handgun
- Length:
- 22 in
- Width:
- 17 in
- Depth/Thickness:
- 10 in
- Interior:
- Foam
Code: QB-GB-40133-40133
MPN: 40133
UPC: 617867111901
List: $144.00Save 17%
$118.99
SP Bucks$2.38
Product Info for Boyt Harness H20 Deep Handgun/Accessory Case
Boyt Harness H20 Deep Handgun/Accessory Case is part of our massive selection of Boyt Harness Hard Gun Cases. You should definitely explore the complete range of Hard Gun Cases from Boyt Harness which we provide at everyday discounted prices. Browse our full product selection for the gear and merchandise you want to tackle the job at hand.
WARNING:
California`s Proposition 65
Specifications for Boyt Harness H20 Deep Handgun/Accessory Case:
| Manufacturer: | Boyt Harness |
| Color: | Black |
| Fabric/Material: | Polypropylene |
| Gun Type: | Handgun |
| Length: | 22 in |
| Width: | 17 in |
| Depth/Thickness: | 10 in |
| Interior: | Foam |
| Internal Length: | 20 in |
| Internal Width: | 14 in |
| Internal Depth/Thickness: | 9.25 in |
Features of Boyt Harness H 20 Deep Handgun Case:
- Injection Molded
- All steel powder coated draw latches, field replaceable
- Water proof/dust proof O-ring seal
- Pressure relief valve
- Customizable, high density foam interior
- Purpose built for firearm use
- Fully stackable
- Padlock compatible
- Collapsible over molded comfort grip handle
- Lifetime warranty
Package Contents:
- Boyt Harness H20 Deep Handgun/Accessory Case