1 of 9 images
BlackHawk Velocity X3 Jump Pack
2 of 9 images
BlackHawk Velocity X3 Jump Pack
3 of 9 images
BlackHawk Velocity X3 Jump Pack
4 of 9 images
BlackHawk Velocity X3 Jump Pack
5 of 9 images
BlackHawk Velocity X3 Jump Pack
6 of 9 images
BlackHawk Velocity X3 Jump Pack
7 of 9 images
BlackHawk Velocity X3 Jump Pack
8 of 9 images
BlackHawk Velocity X3 Jump Pack
9 of 9 images
BlackHawk Velocity X3 Jump Pack
Tap Tap to Zoom
- Size:
- One Size
- Pack Volume:
- 3290 cubic in
- Color:
- Coyote Tan
- Length:
- 22 in
- Width:
- 13 in
Code: BW-BP4-ABFFCB-603D09CT
MPN: 603D09CT
UPC: 648018139536
List: $344.95Save 40%
$207.99
SP Bucks$4.16
Product Info for BlackHawk Velocity X3 Jump Packs
BlackHawk Velocity X3 Jump Packs belongs to our big selection of BlackHawk Bags, Boxes, & Storage. Make sure you check out the full variety of Backpacks from BlackHawk which we supply at everyday discount prices. Browse our full product choice for the equipment and products you need to tackle the task at hand.
WARNING:
California`s Proposition 65
Specifications for BlackHawk Velocity X3 Jump Packs:
| Manufacturer: | BlackHawk |
| Size: | One Size |
| Gender: | Unisex |
| Pack Application: | Tactical |
| Pack Volume: | 3290 cubic in |
| Color: | Coyote Tan |
| Fabric/Material: | 1000D Nylon |
| Length: | 22 in |
| Width: | 13 in |
| Depth/Thickness: | 8.5 in |
Features of BlackHawk Velocity X3 Jump Pack:
- Pack can handle BLACKHAWK! S.T.R.I.K.E.; Cutaway tactical armor carrier
- BLACKHAWK! hydration reservoir System Compatible
- Constructed with heavy-duty 1000 denier Nylon with quad-stitched seams and Double taped edges
- Easy access main compartment with front pocket and map pocket
- Constructed of heavy-duty 1000 denier nylon and quad-stitched seams and double-taped edges
Package Contents:
- BlackHawk Velocity X3 Jump Packs