1 of 1 images
BlackHawk S.T.O.M.P 2 Medical Pack (JUMPABLE) 2600ci Black
Tap Tap to Zoom
- Color:
- Black
- Length:
- 20 in
- Fabric/Material:
- Nylon
Code: BW-MB-CCBEDF-60MP01BK
MPN: 60MP01BK
UPC: 648018008061
$653.99
SP Bucks$13.08
Product Info for BlackHawk S.T.O.M.P 2 Medical Coverage Pack
BlackHawk S.T.O.M.P 2 Medical Coverage Pack is part of our massive variety of BlackHawk First Aid. You should check out the full range of First Aid from BlackHawk that we offer at everyday discount prices. Browse our full product selection for the gear and merchandise you need to tackle the job at hand.
WARNING:
California`s Proposition 65
Specifications for BlackHawk S.T.O.M.P 2 Medical Coverage Pack:
| Manufacturer: | BlackHawk |
| Color: | Black |
| Length: | 20 in |
| Fabric/Material: | Nylon |
| Pack Application: | Paramedics |
| Width: | 13 in |
| Depth/Thickness: | 6 in |
| Gender: | Unisex |
Features of BlackHawk S.T.O.M.P 2 Medical Coverage Pack
- Special compartment accommodates two 100 oz. hydration reservoirs (sold separately)
- Heavy-duty YKK zippers with easy-grip pull tabs offer quick, reliable access to contents
Package Contents:
- BlackHawk S.T.O.M.P 2 Medical Coverage Pack