1 of 1 images
BlackHawk S.T.O.M.P. 2 Medical Backpack (JUMPABLE) 60MP01DE
Tap Tap to Zoom
- Color:
- Coyote Tan
- Fabric/Material:
- 1000D Nylon
- Length:
- 20 in
- Quantity:
- 1
Code: BW-MB-60MP01DE-60MP01DE
MPN: 60MP01DE
UPC: 648018011740
$653.99
SP Bucks$13.08
Product Info for BlackHawk S.T.O.M.P. 2 Medical Coverage Pack
BlackHawk S.T.O.M.P. 2 Medical Coverage Pack belongs to our large collection of BlackHawk First Aid. Remember to look at full collection of First Aid from BlackHawk that we supply at everyday low prices. Browse our full product selection for the tools and products you need to tackle the task at hand.
WARNING:
California`s Proposition 65
Specifications for BlackHawk S.T.O.M.P. 2 Medical Coverage Pack:
| Manufacturer: | BlackHawk |
| Color: | Coyote Tan |
| Length: | 20 in |
| Fabric/Material: | 1000D Nylon |
| Quantity: | 1 |
| Application: | Emergency Medical Technician (EMT) |
| Pack Application: | Tactical |
| Pack Loading: | Top |
| Width: | 13 in |
| Depth/Thickness: | 6 in |
| Attachment Type: | Strap |
| General Application: | Tactical |
| Fastener/Closure Type: | YKK Zippers |
Features of BlackHawk S.T.O.M.P. 2 Medical Coverage Pack
- Special compartment accommodates two 100 oz. hydration reservoirs (sold separately)
- Heavy-duty YKK zippers with easy-grip pull tabs offer quick, reliable access to contents
Package Contents:
- BlackHawk S.T.O.M.P. 2 Medical Coverage Pack