1 of 1 images
BlackHawk Load Out Bag
Tap Tap to Zoom
- Color:
- Black
- Length:
- 30 in
- Width:
- 16 in
- Depth/Thickness:
- 14 in
- Pack Application:
- General
- Pack Volume:
- 6720 cubic in
- Size:
- One Size
- Gender:
- Unisex
Code: BW-BG-20LO04BK-20LO04BK
MPN: 20LO04BK
UPC: 648018027970
$528.99
SP Bucks$10.58
Product Info for BlackHawk Medium ALERT Bag
BlackHawk Medium ALERT Bag is part of our greater collection of BlackHawk Bags, Boxes, & Storage. Make sure to explore the entire line of Bags, Boxes, & Storage from BlackHawk that we feature at everyday affordable prices. Browse our full product selection for the tools and merchandise you want to tackle the task at hand.
WARNING:
California`s Proposition 65
Specifications for BlackHawk Medium ALERT Bag:
| Manufacturer: | BlackHawk |
| Color: | Black |
| Fabric/Material: | 1000D Nylon |
| Length: | 30 in |
| Width: | 16 in |
| Depth/Thickness: | 14 in |
| Pack Application: | General |
| Pack Volume: | 6720 cubic in |
| Size: | One Size |
| Gender: | Unisex |
Features of BlackHawk Medium ALERT Bag
- Organization Zippered mesh dividers in all compartments keeps all gear squared away
- Comfortable carry Hideaway pull andle and full wraparound carry handles offer super weight support
- Quality components Heavy-duty, lockable YKK zippers with easy-grip pulls offer quick access to contents
Package Contents:
- BlackHawk Medium ALERT Bag