1 of 1 images
BlackHawk Discreet SOCOM Pistol Case, Black, 10x13x2.5in - 66SS00BK
Tap Tap to Zoom
- Color:
- Black
- Gun Type:
- Pistol
- Length:
- 10 in
- Width:
- 13 in
Code: BW-GC-66SS00BK-66SS00BK
MPN: 66SS00BK
UPC: 648018006326
List: $89.95Save 27%
$65.79
SP Bucks$1.32
Product Info for BlackHawk Discreet SOCOM 10in Pistol Cases
BlackHawk Discreet SOCOM 10in Pistol Cases is part of our massive collection of BlackHawk Soft Gun Cases. Make sure to explore the full range of Soft Gun Cases from BlackHawk which we supply at everyday discounted prices. Browse our full product choice for the gear and products you need to tackle the job at hand.
WARNING:
California`s Proposition 65
Specifications for BlackHawk Discreet SOCOM 10in Pistol Cases:
| Manufacturer: | BlackHawk |
| Color: | Black |
| Fabric/Material: | Nylon |
| Gun Type: | Pistol |
| Length: | 10 in |
| Width: | 13 in |
| Padding: | Foam |
| Depth/Thickness: | 2.5 in |
| Overall Length: | 10 in |
Features of BlackHawk Discreet SOCOM 10in Pistol Cases
- Fully modular pouches for custom configurations
- .375" closed-cell foam padding for weapon protection
- TalonFlex plastic inserts on top and bottom for stiffness
- High-quality YKK zippers and dual sliders
- Full wraparound carry handles
Package Contents:
- BlackHawk Discreet SOCOM 10in Pistol Cases