00:59
00:00
/
-00:33
1 of 1 videos
Black Diamond Recon Pro Bib
1 of 10 images
Black Diamond Recon Stretch Pro Bibs - Mens, Small, Black, AP7410220002SML1
2 of 10 images
Black Diamond Recon Stretch Pro Bibs - Mens, Small, Black, AP7410220002SML1
3 of 10 images
Black Diamond Recon Stretch Pro Bibs - Mens, Small, Black, AP7410220002SML1
4 of 10 images
Black Diamond Recon Stretch Pro Bibs - Mens, Small, Black, AP7410220002SML1
5 of 10 images
Black Diamond Recon Stretch Pro Bibs - Mens, Small, Black, AP7410220002SML1
6 of 10 images
Black Diamond Recon Stretch Pro Bibs - Mens, Small, Black, AP7410220002SML1
7 of 10 images
Black Diamond Recon Stretch Pro Bibs - Mens, Small, Black, AP7410220002SML1
8 of 10 images
Black Diamond Recon Stretch Pro Bibs - Mens, Small, Black, AP7410220002SML1
9 of 10 images
Black Diamond Recon Stretch Pro Bibs - Mens, Small, Black, AP7410220002SML1
10 of 10 images
Black Diamond Recon Stretch Pro Bibs - Mens, Small, Black, AP7410220002SML1
Tap Tap to Zoom
Product Videos
- Men's Clothing Size:
- Small
- Mens Waist Size:
- 29 - 31 in
- Inseam Size:
- 31.5 in
- Color:
- Black
- Condition:
- Used
Code: 10C-AP9-BAP022D-AP7410220002SML1-EDEMO-US-D
MPN: AP7410220002SML1-EDEMO
Final Sale
List: $525.00Save 30%
$367.50
SP Bucks$7.35
Product Info for Black Diamond Recon Stretch Pro Bibs - Men's
Black Diamond Recon Stretch Pro Bibs - Men's belongs to our massive variety of Black Diamond Clothing. Be sure to browse the entire selection of Men's Pants from Black Diamond which we offer at everyday affordable prices. Browse our full product selection for the tools and products you need to tackle the job at hand.
Specifications for Black Diamond Recon Stretch Pro Bibs - Men's:
| Manufacturer: | Black Diamond |
| Men's Clothing Size: | Small |
| Mens Waist Size: | 29 - 31 in |
| Inseam Size: | 31.5 in |
| Gender: | Male |
| Age Group: | Adults |
| Application: | Winter/Snow |
| Apparel Fit: | Regular |
| Pant Style: | Hard Shell Bottoms |
| Color: | Black |
| Fabric/Material: | 84% Nylon/16% Elastane |
| Pockets: | Yes |
| Water Resistance Level: | Waterproof |
| Weight: | 903 g |
| Insect Repellent: | No |
| Condition: | Used |
| Last Chance: | Yes |
| Condition Quality: | Fair |
| Condition Details: | Used |
Package Contents:
- Black Diamond Recon Stretch Pro Bibs - Men's