1 of 1 images
Bianchi 7314S AccuMold Universal Slimline Radio Holder with Swivel - Black 18521
Tap Tap to Zoom
Earn Bonus Bucks
15% Bonus Bucks
Get even more Shoptics Bucks with the purchase of select models to use on future purchases! You will find the amount you'll earn near eligible models.
- Attachment Type:
- Belt Loop/Slot
- Color:
- Black
- Finish:
- Textured
Code: BZ-RH-18521
MPN: 1016230
UPC: 013527185211
15% Bonus Bucks
List: $60.00Save 20%
$48.00
SP Bucks$7.20
Product Info for Bianchi 7314S AccuMold Universal Slimline Radio Holder with Swivel - Black 18521
Bianchi 7314S AccuMold Universal Slimline Radio Holder with Swivel - Black 18521 belongs to our larger selection of Bianchi Personal Electronics. Don't forget to look at entire collection of Personal Electronics from Bianchi which we supply at everyday affordable prices. Browse our full product selection for the gear and merchandise you want to tackle the job at hand.
Specifications for Bianchi 7314S AccuMold Universal Slimline Radio Holder with Swivel - Black 18521:
| Manufacturer: | Bianchi |
| Depth/Thickness: | 1.5 in |
| Fabric/Material: | Accumold Trilaminate |
| Width: | 2.75 in |
| Height: | 7.5 in |
| Attachment Type: | Belt Loop/Slot |
| Color: | Black |
| Finish: | Textured |
| Fit: | Motorola MT500, MT1000, Saber and Similar Models |
| Model: | Universal Radio Holder with Swivel |
Features of Bianchi 7314S AccuMold Universal Slimline Radio Holder with Swivel - Black 18521:
- Holds most hand-held radios
- AccuMold trilaminate construction with ballistic weave exterior and Coptex lining
- Adjustable elastic security strap with snap closure
- Two piece, adjustable swivel belt mount
- 2.25" (58mm) belt loop
Package Contents:
- 7314S AccuMold Universal Slimline Radio Holder with Swivel - Black