1 of 11 images
Barska 0.46 Cubic Fit HQ100 Biometric Keypad Safe, Black, Small, AX12888
2 of 11 images
Barska 0.46 Cubic Fit HQ100 Biometric Keypad Safe, Black, Small, AX12888
3 of 11 images
Barska 0.46 Cubic Fit HQ100 Biometric Keypad Safe, Black, Small, AX12888
4 of 11 images
Barska 0.46 Cubic Fit HQ100 Biometric Keypad Safe, Black, Small, AX12888
5 of 11 images
Barska 0.46 Cubic Fit HQ100 Biometric Keypad Safe, Black, Small, AX12888
6 of 11 images
Barska 0.46 Cubic Fit HQ100 Biometric Keypad Safe, Black, Small, AX12888
7 of 11 images
Barska 0.46 Cubic Fit HQ100 Biometric Keypad Safe, Black, Small, AX12888
8 of 11 images
Barska 0.46 Cubic Fit HQ100 Biometric Keypad Safe, Black, Small, AX12888
9 of 11 images
Barska 0.46 Cubic Fit HQ100 Biometric Keypad Safe, Black, Small, AX12888
10 of 11 images
Barska 0.46 Cubic Fit HQ100 Biometric Keypad Safe, Black, Small, AX12888
11 of 11 images
Barska 0.46 Cubic Fit HQ100 Biometric Keypad Safe, Black, Small, AX12888
Tap Tap to Zoom
Documents
- Color:
- Black
- Size:
- Small
- Lock Type:
- Keypad
- Height:
- 7 in
- Width:
- 14.5 in
- Depth/Thickness:
- 11.75 in
Code: BK-S8-CG46-AX12888
MPN: AX12888
UPC: 790272001903
List: $631.40Save 52%
$299.99
SP Bucks$6.00
Product Info for Barska HQ100 Biometric Keypad Safe
Barska HQ100 Biometric Keypad Safe is part of our greater selection of Barska Security Products. Make sure to look at complete range of Security Products from Barska that we have at everyday discounted prices. Browse our full product selection for the tools and merchandise you want to tackle the job at hand.
WARNING:
California`s Proposition 65
Specifications for Barska HQ100 Biometric Keypad Safe:
| Manufacturer: | Barska |
| Color: | Black |
| Size: | Small |
| Fabric/Material: | Steel |
| Lock Type: | Keypad |
| Safe Type: | Fingerprint |
| Height: | 7 in |
| Width: | 14.5 in |
| Depth/Thickness: | 11.75 in |
| External Dimensions: | 11.75x14.5x7 in |
| Internal Height: | 6.75 in |
| Internal Width: | 14 in |
| Internal Depth/Thickness: | 8.5 in |
| Internal Dimensions: | 8.5x14x6.75 in |
| Weight: | 12.5 lb |
Features of Barska HQ100 Biometric Keypad Safe
- Stores up to 120 fingerprints
- Retains 1 PIN code
- 2 motorized locking bolts
- Protective floor mat
- Set of 2 back-up keys
- Pre-drilled mounting holes
- 9V battery as an external power source
Package Contents:
- Barska HQ100 Biometric Keypad Safe
- Mounting Hardware
- 4 AA Batteries